Sibīrijas muitā atklāj pretlikumīgas kokmateriālu piegādes no Krievijas

Sibīrijas muitas darbinieki aizturēja noziedznieku grupu, kas veica pretlikumīgas kokmateriālu piegādēs no Krievijas uz Afganistānu, Kirgīziju, Tadžikistānu un Uzbekistānu. Aizturēšanas laikā tika atklāts kokmateriālu apjoms vairāk nekā 6 milj. rubļu vērtībā (~ 106 tūkst. latu). Savukārt, noziedzīgas organizētas grupas kopējā kokmateriālu vērtība pārsniedz 100 milj. rubļu (1.8 milj. latu).Kokmateriālus iegādājas pie pakļautām noziedzīga grupējuma personām, nevis pie mežizstrādājiem un koksnes pārstrādātājiem. Kokmateriālu tirdzniecību skaidrā naudā realizēja noziedzīga grupējuma locekļi, kas ir Uzbekistānas un Tadžikistānas pilsoņi. Tomēr starptautiska pirkšanas – pārdošanas līguma trūkuma dēļ neļāva izvest iegādātos kokmateriālus.

Noziedzīgajam grupējumam bija sagatavoti starptautiskie piegādes līgumi, it kā noslēgti ar juridiskām personām, kas reģistrēti Novosibirskas teritorijā, t.i. ar Uzbekistānas un Tadžikistānas pilsoņiem. Norādītie dokumenti tika sniegti muitas darbiniekiem, lai realizēt eksporta piegādes.

Nākamais nozieguma shēmas etaps bija izveidot redzamu valūtas līdzekļu plūsmu pārdevēja kontā. Pēc tām valsts ieņēmumu dienestā tika iesniegti dokumenti PVN atgriešanai. Tādā veidā no valsts budžeta bija nozagti vairāki miljoni rubļu.

Uz doto brīdi muitas darbinieki konstatēja 268 noziedzīgas darbības un ir uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krievijas federācijas Kriminālkodeksa 188.pantu 4.daļu „kontrabanda”, kas paredz brīvības atņemšanu ar termiņu no 7 līdz 12 gadiem.

 

Avots: www.lesprom.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *