Vannasistabas mēbeļu un aksesuāru izvēle un to pielietojums

Salīdzinājumā ar citām interjera mēbelēm, šie izstrādājumi pakļauti paaugstinātai gaisa mitruma ietekmei, tāpēc to ražošanā izmanto speciālas tehnoloģijas un aizsargpārklājumus. Lai arī vannasistabas mēbelēm ir ūdensizturīgs pārklājums, tās, atšķirībā no santehnikas, tomēr nav paredzētas tiešai un ilgstošai ūdens iedarbībai. Parasti mēbeļu izvēlē noteicošais ir vizuālais faktors, tomēr pirms pirkuma veikšanas der uzzināt, no kāda materiāla izgatavotas izvēlētās mēbeles. Katram izstrādājumam ir pamatmateriāls un virsējais slānis. Pamatmateriālam visbiežāk izmanto MDF, OSB, saplāksni un masīvkoku. Virsējam mēbeļu slānim izmanto lamināta vai termoplēvi, dažādas koksnes finierējumu, krāsas, beices, lakas un citus ūdensizturīgus pārklājumus.

Mūsdienīgs un aktuāls vannasistabas mēbeļu papildinājums ir stikla sienas un durvis. No stikla izgatavo arī dažādus plauktus, virsmas un, protams, spoguļus. Atšķirībā no masveida produkcijas, komforta un luksus stikla izstrādājumiem un spoguļiem ir apsildes sistēmas un speciāla aizsargkārta. Dažādās cenu kategorijās piedāvājumā mēdz būt arī plastmasas, stikla un dzelzs mēbeles. Šo izstrādājumu izmaksu atšķirības galvenokārt ietekmē dizains.

Lielākā daļa Eiropas vadošo ražotāju piedāvā komforta un luksus klases vannasistabas kolekcijas, kuru sastāvā iekļauti dažādi papildelementi jeb aksesuāri. Šo priekšmetu dizains saskaņots ar pārējo santehniku, bet to izgatavošanai parasti izmanto misiņu un nerūsošo tēraudu – kvalitatīvu un viegli kopjamu materiālu, kas piešķir interjeram ekskluzivitātes statusu. No misiņa ražotie aksesuāri var būt hromēti, pārklāti ar krāsu, bronzu vai pat apzeltīti ar 24 karātu zeltu. Latvijas tirgū iespējams nopirkt arī plastmasas un zemākās kategorijas alumīnija aksesuārus, kas mēdz būt pat zelta vai sudraba krāsā. Šo produktu kvalitātes apliecinājums ir to zemā cena un ekspluatācijas laiks – jau pēc pāris mēnešiem tie izskatās nolietoti un nav restaurējami.

Vannasistabas mēbeles un aksesuārus iedala uz grīdas novietojamos, pie sienas stiprināmos vai mobilos (pārvietojamos). Izvēles pamatā ir telpas ergonomika un stils, bet rezultāts parasti ir kompromiss starp vēlmēm, vajadzībām un iespējām. Galvenais mēbeļu un aksesuāru izvēles priekšnoteikums – minimāls priekšmetu skaits ar maksimālām komforta iespējām. To nodrošina Eiropas vadošie ražotāji, kas uz dažādu socioloģisko pētījumu bāzes izstrādā ergonomiskus un estētiskus produktus.

Atbalstot patērētāju individualitātes izpausmes, vairāki vadošie ražotāji izgatavo mēbeles arī pēc individuāla pasūtījuma, ja vēlamie izmēri piemērojami viņu sortimentam. Nereti tiek praktizēts ekonomijas mēģinājums izgatavot mēbeles pie vietējā meistara, cerot saņemt kopiju salonā noskatītam skapītim. Iespējams, ka vizuālais rezultāts būs atbilstošs cerētajam, taču produkta atbilstību vannasistabas specifikai konstatēsiet tikai lietošanas laikā, jo ir būtiska atšķirība starp guļamistabas un vannasistabas skapīti, kas pakļauts pastāvīgai gaisa mitruma ietekmei -tam nepieciešama īpaša aizsardzība un speciāla apstrāde. Tieši apstrādē ražotāji iegulda nopietnus resursus, un tas ir viens no noteicošajiem faktoriem mēbeļu klasifikācijā. Lai vietējā meistara radīts produkts atbilstu rūpnīcas izstrādājuma kvalitātei, nepieciešami attiecīgi materiāli un ļoti profesionāla apstrāde, ko vietējie meistari ne vienmēr spēj nodrošināt.

Mūsdienu piedāvājumā ir augstām higiēnas prasībām un komforta līmenim atbilstoši, visdažādākās formas un izmēru skapīši ar daudzām iedaļām un atvilktnēm, spoguļskapīši, „penāļi” (šauri, vertikāli skapji), pufi, dvieļu un dažādu higiēnas priekšmetu paliktņi un turētāji. Aksesuāru izvēle un pielietojums ir ļoti personisks jautājums – šo priekšmetu kvalitāti un praktisko nozīmi ikdienā sajutīsiet vistiešāk.

 

Vairāk informācijas par MODERNĀS VANNASISTABAS DIZAINA TOP 10 TENDENCĒM 2011 (pdf)

 

Avots: www.abc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *