Zemkopības ministrija akceptējusi Valsts meža dienesta reformu

Zemkopības ministrijas akceptētā Valsts meža dienesta (VMD) reforma paredz, ka lēmumus inspektori, kas veiks apskati mežā, un to alga būs par 50% lielāka nekā pašlaik. Tādējādi VMD strādās par aptuveni 200 cilvēkiem mažāk nekā šobrīd un tādā veidā tiks efektīvāk izmantoti cilvēkresursi, apgādāti ar automašīnām un ar IKT risinājumiem, kas, uzturoties mežā, ļaus piekļūt konkrētām datu bāzēm. Nav plānots samazināt inspektoru skaitu, kas veic reālu apsekošanu dabā un lēmumu pieņemšanu, savukārt darbinieku skaits saruks teritoriālajās struktūrvienībās, taču tas neietekmēs VMD pakalpojuma pieejamību.

VMD budžets pēdējos gados ir konsolidēts vairāk nekā uz pusi un pozitīvi vērtējams, ka ZM ministrijs J.Dūklavs solījis, ka turpmāk organizācijas budžeta konsolidācija būšot nulles līmenī. VMD reformēšanas rezultātā meža inspektoru algas netiks samazinātas, bet varētu pat palielināt. VMD reformēšana paredz, ka teritoriālajās struktūrvienībās būs arī īpaši inspektori, kuri veiks uzraudzību medības, vides un meža aizsardzības jautājumos.

Lai iecerēto varētu īstenot, būšot nepieciešamas investīcijas autotransportā, kā arī IKT. Pēc VMD reformas mazāk naudas tiks tērēts nekustamo īpašumu uzturēšanai. Meža nozares pārstāvji akcentē, ka pēc plānotās reorganizācijas VMD investīciju budžetam jābūt proporcionālam meža nozares pienesumam valsts budžetam, nodrošinot šīs institūcijas spēju maksimāli ikdienas darbā izmantot tehnoloģijas, kā arī jāmeklē veidi, kā nodrošināt darbinieku algu celšanu.

 

Avots: Laikraksts „Dienas bizness” Nr. 600 (4108), 29.07.2011

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *