AS “Latvijas valsts meži” tūrisma centri saņem “zaļo sertifikātu”

Latvijas tūrisma mītņu nacionālo eko-sertifikātu – īpašu vides kvalitātes zīmi par racionālu un videi draudzīgu saimniekošanu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ir saņēmuši divi AS „Latvijas valsts meži” (LVM) tūrisma un rekreācijas centri – „Ezernieki” Lubānas novadā un „Spāre” Talsu novadā.

„Zaļais sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme tūrisma mītnēm, kurās tiek saudzēta vide un ainava, racionāli izmantoti ūdens un enerģijas resursi, organizēta videi draudzīga atkritumu savākšana un apsaimniekošana, tūristiem piedāvātas videi draudzīgas aktivitātes, veselīga vietējā ražojuma pārtika un pilnvērtīga informācija par vietējiem dabas, kultūras un vēstures objektiem.

Roberts Strīpnieks, LVM valdes priekšsēdētājs, atzīst: „Esam patiešām lepni – Zaļais sertifikāts apliecina, ka savā apsaimniekošanā esošajos tūrisma centros darbojamies videi draudzīgi un ilgtspējīgi. Mūsdienās sabiedrība patiešām novērtē zaļās atpūtas iespējas, tādēļ sertifikātu saņemšana ļoti nozīmīgs sasniegums, kas dod papildu iespējas tūrisma centru mārketingam. Sertifikāts vienlaikus ir papildu atbildība, taču uzņēmuma vārdā varu droši apgalvot, ka arī turpmāk savos tūrisma centros saimniekosim videi draudzīgi un saudzējot dabas resursus.”

Atpūtas un tūrisma centrs „Ezernieki” un „Spāre” piedāvā dažādas iespējas aktīvai atpūtai. „Ezerniekos” iekārtota apgaismota vieta telšu pilsētiņai, futbola, basketbola un volejbola laukumi, peldvietas, te iespējams rīkot sporta spēles, bet „Spāres” apkārtnē izveidoti veloceliņi.

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *