Krievijā ik gadu izcērtamās koksnes apjomu plānots palielināt 1,5 reizes

Līdz 2020.gadam Krievijā izcērtamās koksnes apjomu plānots nepārtraukti kāpināt, līdz tas sasniegs 270 miljonus kubikmetru, kas ir par aptuveni 95 miljoniem kubikmetru jeb 1,5 reizes vairāk nekā 2010.gadā, liecina programmas “Mežsaimniecības attīstība” 2012.-2020.gadā ietvaros realizējamā projekta dati.

Šī projekta ietvaros plānots izveidot meža ceļus 7000 km kopgarumā. Kā norādījuši priekšlikuma autori, līdz ar meža infrastruktūras izbūvi paaugstināsies gan meža apsaimniekošanas efektivitāte, gan par 30% palielināsies mežizstrādātājiem iznomājamo mežu kopplatība. Salīdzinājumam, šobrīd vidējais meža ceļu tīkla blīvums Krievijā ir 1,46 km uz 1000 ha meža zemes, tai pašā laikā Rietumeiropas un Ziemeļamerikas valstīs – no 10 līdz 45 km. Tādējādi, neskatoties uz to, ka Krievijas teritorijā atrodas aptuveni 20% no pasaules mežiem un ir milzīgas resursu izmantošanas iespējas, meža infrastruktūras deficīta dēļ patlaban tiek apgūti ne vairāk kā 30% no iespējamā (maksimāli pieļaujamā) mežizstrādes apjoma.

Apakšprogrammas kopējais finansējuma apjoms, lai nodrošinātu intensīvu meža resursu izmantošanu, līdztekus saglabājot ekoloģiskās funkcijas un meža bioloģisko daudzveidību, ir 97,65 miljardi rubļu jeb aptuveni 2,5 miljardi eiro.

Izvirzītos mērķus paredzēts sasniegt trīs posmos. Pirmā posma laikā – no 2012. līdz 2014.gadam – meža pārvalde plāno pilnveidot likumdošanas bāzi un izveidot vienotu meža valsts reģistru. Otrā posma laikā – no 2015. līdz 2017.gadam tiks atjaunota meža apsardzība, izbūvēti jauni meža ceļi un paaugstināta meža apsaimniekošanas efektivitāte. Savukārt laika periodā no 2018. līdz 2020.gadam plānots izveidot meža resursu uzraudzības un kontroles un meža uguns apsardzības sistēmu, kā arī pabeigt valsts mežu inventarizāciju.

 

Avots:www.prime-tass.ru

Lasīt vairāk: www.rosleshoz.gov.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *