Pieaug no dēļiem un skaidām ražotās produkcijas eksports

Šī gada pirmajos piecos mēnešos tālākapstrādes jeb no dēļiem un skaidām ražotās kokrūpniecības produkcijas eksporta apjoms pārsniedzis pusi no kopējā meža nozares produktu eksporta, informē Latvijas Kokrūpniecības federācija.

Salīdzinot ar to pašu periodu pērn, šiem produktiem eksporta pieauguma temps audzis par vairāk kā 30%, kas ievērojami pārsniedz kopējo meža nozares eksporta pieauguma apjomu.

Attiecīgi nedaudz samazinājies dēļu un cita veida zāģmateriālu īpatsvars kopējā eksporta struktūrā, jo šie produkti aizvien vairāk tiek pārstrādāti Latvijā un savus gala patērētājus ārvalstīs sasniedz logu, durvju un gatavo būvkonstrukciju veidolā. Zāģmateriāli šobrīd sastāda ceturto daļu no visa nozares eksporta.

Zāģbaļķu jeb to apaļkoku apjoms, kuru pārstrādei Latvijā ir pietiekamas tehniskās iespējas, kopējā nozares eksportā saglabājas stabili zems gan naudas, gan fiziskajā apjomā.

Tomēr joprojām 18% no meža nozares eksporta veido mežizstrādes un kokrūpniecības blakusprodukti – malka, papīrmalka un šķelda. Šo produktu eksports liecina par nepietiekamu atjaunojamās enerģētikas attīstību Latvijā. Tāpat valsts mērogā ir jārisina papīrmalkas tālākas apstrādes jautājums.

Kopējais kokrūpniecības nozares eksporta apjoms no janvāra līdz maijam sasniedza 480 miljonus latu.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *