Apstiprināta jauna atbalsta programma komersantu konkurētspējas uzlabošanai

Latvijas komersantiem no rudens būs pieejama jauna ES struktūrfondu atbalsta programma – “Mezanīna aizdevumi investīcijām komersantu konkurētspējas uzlabošanai”, kuras ietvaros uzņēmumi varēs saņemt aizdevumus komercdarbības attīstībai.

Jaunu atbalsta programmu Ekonomikas ministrija izstrādāja ar mērķi sniegt iespēju Latvijas maziem, vidējiem un lieliem uzņēmumiem saņemt aizdevumus tajos gadījumos, kad uzņēmumam trūkst pašu kapitāls un nodrošinājums, lai banka pilnā apjomā finansētu ieguldījumu projekta īstenošanu.

Mezanīna aizdevums ir ilgtermiņa aizdevums, kas ir ar paaugstinātu kredīta risku un ir subordinēts attiecībā pret kredītiestādes sniegto ilgtermiņa aizdevumu. Mezanīna aizdevuma galvenās priekšrocības ir zemākas nodrošinājuma prasības. Ekonomikas ministrija uzskata, ka jaunais valsts atbalsta instruments paaugstinās Latvijas komersantu konkurētspēju, sekmēs jaunu tirgu apgūšanu un nostiprināšanos esošajos.

Kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums šai atbalsta programmai ir gandrīz 18 miljoni latu. Viena mezanīna aizdevuma minimālais apmērs ir 100 000 latu, bet maksimālais apmērs – 700 000.

Laika posmā no 2011.gada līdz 2015.gada beigām noteikumu projekta ietvaros SIA “Latvijas Garantiju aģentūra” plāno izsniegt aizdevumus 47 komersantiem.

 

Lasīt vairāk: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *