Baltkrievijā plānots būvēt kokšķiedru plātņu rūpnīcu 98 miljonu eiro vērtībā

Kokapstrādes uzņēmums “Mostovdrev”, kas ir plaša profila koksnes izstrādājumu ražotājs un viens no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Baltkrievijā, 98 miljonus eiro vērtā MDF/HDF plātņu rūpnīcas projekta realizāciju gatavojas uzsākt jau šā gada septembrī. Kā informējusi uzņēmuma vadība, jaunajā rūpnīcā, ar ražošanas jaudu 150 000 – 200 000 kubikmetru gadā, darbību plānots uzsākt 2013.gadā.

Salīdzināmās cenās attiecībā pret iepriekšējā gada analogo laika periodu “Mostovdrev” produkcijas izlaides apjoms šā gada pirmajā pusgadā palielinājies par 1,2% sastādot 43 miljardus rubļu (~6 miljonus eiro), bet faktiskajās cenās – par 59%. Pavisam 2011.gadā uzņēmums plāno saražot produkciju 90 miljardu rubļu (~12,6 miljonu eiro) vērtībā.

Saražoto produkciju “Mostovdrev” realizē aptuveni 20 pasaules valstīs, tai skaitā Krievijā, Lietuvā, Azerbaidžānā, Vācijā un Lietuvā. Šā gada pirmajā pusgadā uzņēmuma eksportēto koksnes izstrādājumu vērtība sasniedza aptuveni 8 miljonus dolāru – par 11% vairāk nekā gadu iepriekš.

AS “Mostovdrev” ir 1927.gadā dibināts kokapstrādes uzņēmums, kas ražo saplāksni, zāģmateriālus, liekti līmētās detaļas un koka mēbeles. Kopš aizvadītā gada oktobra, saplākšņa rūpnīcas rekonstrukcijā ieguldot 14 miljonus eiro, Baltkrievijas uzņēmums sācis ražot arī lielformāta saplāksni, kas līdz tam tika importēts. Patlaban šī produkta ražošanas apjoms ir 1200 kubikmetru mēnesī.

 

Avots:www.belta.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *