Igaunijas valsts mežu apsaimniekotājs pirmajā pusgadā dubulto peļņu

Igaunijas Valsts mežu apsaimniekošanas centrs (RMK) pirmo pusgadu noslēdzis ar 64,3 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 14,5 miljoniem eiro jeb 29% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa dubultojusies, sastādot 14,4 miljonus eiro. Lai arī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu šā gada otrā ceturkšņa finanšu rādītāji ir augstāki, attiecībā pret pirmo ceturksni, līdzīgi kā pērn, samazinājies gan apgrozījums (-27%), gan peļņa (-84%), kas saistīts ar tradicionālo mežizstrādes pārtraukumu valsts mežos no 15.aprīļa līdz 15.jūnijam.

Otrajā ceturksnī galvenais uzsvars tika likts uz mežu atjaunošanu un pavisam pavasarī iestādīts rekordliels koku stādu apjoms –  13 miljoni, kas ir par 3 miljoniem stādu vairāk kā gadu iepriekš, informējis RMK valdes priekšsēdētājs Aigars Kallass (Aigar Kallas).

Lielāko daļu no ienākumiem RMK gūst no apaļkoku un šķeldu tirdzniecības. Pirmo sešu mēnešu laikā Igaunijas valsts mežu apsaimniekotājs realizējis 1,26 miljonus kubikmetru koksnes 55,8 miljonu eiro vērtībā un 0,15 miljonus kubikmetru šķeldas 5,5 miljonu eiro vērtībā. Apaļkoki pārdoti par vidēji 44,06 eiro kubikmetrā, kas ir par 17% vairāk nekā pērn, savukārt šķelda – par vidēji 36,18 eiro kubikmetrā.

2011.gadā kopumā RMK cer sasniegt 125 miljonus eiro apgrozījumu un 27 miljonus eiro peļņu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būtu par attiecīgi 7% un 3% vairāk.

 

Avots:www.rmk.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *