Vācijā ievesto koka palešu apjoms pirmajā ceturksnī palielinājies par 11%

Saskaņā ar Vīsbādenē bāzētā  Vācijas Federālā statistikas biroja provizoriskiem datiem, Vācijā koka palešu tirdzniecības apjomu pieaugums, kas bija vērojams 2010.gadā, šā gada pirmo trīs mēnešu laikā turpinājās, eksporta apjomam sasniedzot 5,58 miljonus vienību. Tas ir par 17% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Savukārt naudas izteiksmē, pateicoties augstākām pārdošanas cenām, eksports pirmajā ceturksnī pieauga gandrīz par 27%, sasniedzot 39,64 miljonus eiro.

Aptuveni 78% no visas Vācijā saražotās produkcijas – 4,37 miljoni vienību (+20% ) – tika eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm. Tai skaitā 2,54 miljoni vienību, kas ir 46% no visa eksporta, tika piegādāti uz četriem nozīmīgākajiem tirgiem Eiropā – Nīderlandi, Franciju, Beļģiju un Austriju.

Savukārt koka palešu importa pieaugums pirmajā ceturksnī bija salīdzinoši mazāks – par 11%, kam par iemeslu minēts  lielāks vietējo ražotāju piedāvājums. No Eiropas savienības valstīm Vācija ievedusi 8,57 miljonus vienību (+14%), kas ir gandrīz 88% no visa importa (9,76 miljoni vienību). Tai skaitā 6,26 miljoni vienību – no Polijas, Čehijas un Nīderlandes, kam seko Lietuva ar 651,5 tūkst. vienību un Latvija ar 613,0 tūkst. vienību (+6%). Naudas izteiksmē koka palešu ievedums Vācijā pieauga par 20% (līdz 52,27 miljoniem eiro).

Ņemot vērā līdz jūlija vidum Vācijā vērojamās cikliskās tendences, kā arī vietējo ražotāju un importētāju ziņojumus, procentuālā izteiksmē koka palešu tirdzniecības apjomi pirmā pusgada laikā, sagaidāms, uzrādīs vēl lielāku pieaugumu.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (20.07.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *