Mežrūpniecības koncerna “Stora Enso” ceturkšņa tīrā peļņa samazinājusies par 15%

Somijas – Zviedrijas mežrūpniecības koncerna “Stora Enso” otrajā ceturksnī gūtā tīrā peļņa samazinājusies gan salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni (par 12,8%), gan salīdzinājumā ar iepriekšējā gada otrajā ceturksnī gūto peļņu (par 15%), liecina “Stora Enso” mājas lapā publicētais pārskata ziņojums par koncerna finanšu darbības rādītājiem pirmā pusgada laikā. Taču pateicoties pirmajā ceturksnī gūtajai peļņai, pusgada rezultāti tomēr ir pozitīvi un kopējā peļņa  – par gandrīz 30 miljoniem eiro (11,4%) lielāka nekā 2010.gada pirmajā pusē – 291,9 miljoni eiro.

Koncerna apgrozījums otrajā ceturksnī sasniedza 2,82 miljardus eiro, kas ir par 90,2 miljoniem jeb 3,3% vairāk nekā šā gada pirmajā ceturksnī un par 4,6% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt pirmā pusgada laikā pārdošanas ienākumi pieauga par 556 miljoniem eiro un sasniedza 5,54 miljardus eiro. Tai skaitā 16% no apgrozījuma (875,1 miljonus eiro) veidoja ieņēmumi no koksnes izstrādājumu pārdošanas.

Koncerna EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas otrajā ceturksnī bija 357,6 miljoni eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā gadu iepriekš, turpretī par 3% mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Savukārt pirmā pusgada EBITDA rādītājs salīdzinājumā ar 2010.gada pirmo pusi palielinājies par 164 miljoniem eiro jeb 29%, sastādot 725,9 miljonus eiro.

2011.gada otrajā ceturksnī “Stora Enso” pārdeva 2,61 miljonus tonnu papīra, kartona un to izstrādājumu (+4%) un 1,38 miljonus kubikmetru kokmateriālu, kas ir par 15% vairāk nekā pirmajos trīs mēnešos. Kopējais pirmā pusgada laikā pārdotā papīra un kartona apjoms gan nedaudz samazinājās, sastādot 5,12 miljonus tonnu (-4%), turpretī koksnes izstrādājumu piegādes apjoms sasniedza 2,661 miljonus kubikmetru, kas ir par 2% vairāk nekā 2010.gada pirmajos sešos mēnešos.

Koncerna vadība prognozē, ka trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu pieprasījums pēc koksnes izstrādājumiem būs nedaudz vājāks, tāpēc līdzīgi kā iepriekš ražošanas apjomi vajadzības gadījumā tiks samazināti. Savukārt koksnes produktu cenas, atšķirībā no papīra izstrādājumu cenām, kas nedaudz pieaugs, trešajā ceturksnī sagaidāms saglabāsies stabilas.

 

Lasīt vairāk: www.storaenso.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *