Krievijas zāģmateriālu ražošanas uzņēmumos sāk pieaugt izlaides apjomi

Uzlabojoties apaļkoku piegādēm, Krievijas kokzāģētavām jūnija mēnesī izdevies palielināt zāģmateriālu izlaides apjomu līdz 1,9 miljoniem kubikmetru, kas ir par 11,8% vairāk nekā gadu iepriekš, ziņo Krievijas statistikas birojs „Rosstat”. Tāpat jūnijā saražotais zāģmateriālu apjoms ir krietni lielāks arī attiecībā pret iepriekšējo mēnesi, maiju – par 18,5%.

Kopumā 2011.gada pirmo sešu mēnešu laikā Krievijas kokzāģētavās tika saražoti aptuveni 9,9 miljoni kubikmetru skujkoku zāģmateriālu, kas ir par ~10% vairāk nekā 2010.gada pirmajā pusē.

Šāds zāģmateriālu kopējais izlaides apjoms sasniegts, gan pateicoties aktīvākai darbībai jau esošajās zāģētavās un to modernizācijai, gan jaunu rūpnīcu atvēršanai, piemēram, „Mayr-Melnhof Holz Efimovskij”, kas ir vienīgā Austrijas kompānijas „Mayr-Melnhof” zāģētavā Krievijā (netālu no Sanktpēterburgas) un ir viena no lielākajām un modernākajām skujkoku zāģmateriālu ražotnēm Krievijā. 2009.gada septembrī atvērtās jaunās rūpnīcas ražošanas jauda ir aptuveni 350 000 kubikmetru gadā.

Prognozēts, ka nākamo gadu laikā zāģmateriālu ražošanas jaudas Krievijā turpinās palielināties.

 

Avots: www.euwid-wood-products.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *