Bebru skaita ierobežošana, izmantojot lamatas

1.augustā sākusies bebru medību sezona. Pacietīgākajiem un viltīgākajiem medniekiem nereti izdodas nomedīt pa kādam bebram, izmantojot šaujamieroci. Taču visefektīvāk bebru skaitu var ierobežot, izmantojot lamatas. Daudzu mednieku pieredze liecina par to, ka, medījot ar lamatām, ir liela iespēja likvidēt bebru apmetni.

Daudzviet Eiropā bebrs ir aizsargājams dzīvnieks. Savukārt Baltijas valstīs, Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā bebrus atļauts medīt, jo pārlieku lielas šīs sugas populācijas izplatības rezultātā, pieaug arī dzīvnieku nodarīto postījumu apmērs – rodas zaudējumi appludināto mežaudžu bojāejas dēļ, koksnes pieauguma samazinājuma dēļ, pārstājot funkcionēt meliorācijas sistēmām mežā, un izveidojoties pārmitrām platībām, kas traucē blakus esošo mežaudžu apsaimniekošanu.

Šobrīd Latvijā bebrs ir nelimitēts medījamais dzīvnieks, par kura nomedīšanu jāziņo kolektīva atbildīgajam, kas nomedīšanas faktu ierakstīs nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnālā. Bebru medību sezona ilgst no 1.augusta līdz 31.martam. Lai Latvijā izmantotu lamatas, Valsts meža dienestā jāsaņem atļauja medīt ar medību rīkiem. Šī atļauja ir bez maksas.

 

Lasīt vairāk:www.allforhunt.lv

Bebru skaita dinamika Latvijā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *