Japānā apsver iespēju dabas katastrofā radušās koksnes atliekas pārvērst enerģijā

Saskaņā ar Japānas Mežsaimniecības aģentūras (Forestry Agency) informāciju, 11.martā Japānā notikušās zemestrīces un tai sekojošā cunami postījumu rezultātā radušies 25 miljoni tonnu būvgružu, kur 70% no visa apjoma veido koksnes atliekas. Pat, ja tālākai izmantošanai daļa materiālu būs nederīga, aprēķināts, ka ap 5 miljoniem tonnu koksnes izcelsmes materiālu tālākai izmantošanai ir derīgi.

Lai vienlaicīgi likvidētu postījumu sekas, veicinātu bioenerģijas nozares attīstību un atjaunojamās enerģijas īpatsvara palielināšanos energobilancē, Mežsaimniecības aģentūra apsver iespēju uzcelt piecas biomasas spēkstacijas, kurās kā kurināmais tiktu izmantotas katastrofas rezultātā radušās koksnes atliekas. Tomēr kritiķi, minot vairākus iemeslus,  šī projekta finansiālo dzīvotspēju apšauba.

Lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības ministrijas vecākais viceministrs Takashi Shinohara ziņojis, ka  jaunuzceltajās spēkstacijās enerģijas ražošanā sākotnēji tiktu izmantotas no būvgružiem šķirotās koksnes atliekas, bet vēlāk, kad projekts izrādīsies dzīvotspējīgs, ražošanā tiktu izmantoti mežizstrādē iegūtie koksnes resursi.

Tā kā vienas šādas spēkstacijas biokurināmā patēriņš gadā ir aptuveni 12 tonnas, patlaban pieejamais koksnes atlieku apjoms ir pietiekams, lai nodrošinātu elektroenerģijas ražošanu vairāku gadu garumā.

 

Lasīt vairāk: www.chem.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *