Latvijas kokrūpnieki no LVM saņem pirmās PEFC sertificētas koksnes kravas

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) šodien uzsāk PEFC sertificētas koksnes pārdošanu un piegādi saviem klientiem. Pirmās kravas jau ir nonākušas Latvijaskokapstrādes uzņēmumos. Līdz ar to Latvijas uzņēmēju rīcībā ir izejvielas, kas ļaus ražot izstrādājumus ar zaļo sertifikātu – PEFC, kuri ir labi ieredzēti Eiropas un Japānas būvkonstrukciju tirgos, informē LVM Komunikāciju daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Pirmie sertificēto koksni saņems uzņēmumi – Kurekss, SIA, Vika Wood, SIA, AKZ, SIA, Rettenmeier Baltic Timber, SIA, Latvijas Finieris, AS, Verems RSEZ, SIA.

AS “Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks: “Mēs esam viens no retajiem mežu apsaimniekotājiem Eiropā, kas var piedāvāt pircējiem koksni no vienas un tās pašas cirsmas, kas sertificēta gan pēc FSC, gan PEFC sertifikācijas shēmām. Uzņēmums savas datu bāzes ir spējis sakārtot tā, ka iespējams izsekot visu koksnes piegādes ķēdi līdz pat konkrētai cirsmai pēc abu sistēmu prasībām, kas mūsu klientiem paver plašākas izvēles iespējas.”

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *