LKF aicina Latvijas Nacionālās bibliotēkas mēbelēm rīkot vietējos iepirkumus

Veidojot Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas interjeru, nepieciešams laicīgi izsludināt mēbeļu iepirkumu konkursus, lai vietējie ražotāji netiktu izstumti no mēbeļu piegādātāju pretendentu loka, teikts Latvijas Kokrūpniecības federācijas (LKF) atklātā vēstulē kultūras ministrei Sarmītei Ēlertei (V).

Kaut arī federācijā neesot saņemts neviens oficiāls dokuments par jaunajai bibliotēkas ēkai plānoto mēbeļu apjomu un specifikācijām, esot izskanējušas runas, ka kopējā mēbeļu tāme tiek lēsta 4,5 miljonu latu vērtībā, kas veido 10% no visa Latvijas mēbeļu tirgus apjoma 2010.gadā. “Tā ir ievērojama summa ikvienam vietējam mēbeļu ražotājam, turklāt tikai retais Latvijas ražotājs visa gada laikā apgroza vairāk nekā 4,5 miljonus latu,” skaidro federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

Patlaban esot skaidrs, ka neviens vietējais ražotājs neriskēšot zaudēt esošos klientus un vienpersoniski neuzņemsies izpildīt visu Latvijas Nacionālās bibliotēkas pasūtījumu. Pašmāju ražotāji, visticamāk, konkursā varētu piedalīties kā uzņēmumu apvienība, sadarbojoties ar citiem nozares pārstāvjiem. “Taču, lai šādu apvienību izveidotu un sagatavotu savu piedāvājumu, ir nepieciešams laiks, kura paliek aizvien mazāk,” uzsver Klauss. Viņš atgādina, ka jau pieredzēti gadījumi, kad konkursu nolikumi ir lieguši tajos piedalīties Latvijas ražotājiem. “Šāda situācija bija vērojama Ārlietu ministrijas mēbeļu iegādes konkursā, kad ministrija pārvācās uz jaunām telpām, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas grīdu segumu iepirkuma gadījumā, kad jau tehniskajā specifikācijā tika pieprasīta Kanādas kļava, automātiski no potenciālo piegādātāju vidus izslēdzot Latvijas vietējo koksni un tās pārstrādātājus,” sašutumu pauž Klauss.

Federācija cer, ka šāda kļūda attiecībā uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas mēbelēm netikšot pieļauta un konkursa tehniskā specifikācija netikšot veidota, lai no tās izslēgtu Latvijas produktus. “Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad privātpersonu pirktspēja Latvijā ir nepietiekama, tieši valsts un pašvaldību pasūtījumi var darboties kā pašmāju ražotņu virzītājspēks, veicinot to konkurētspēju arī ārējos tirgos,” pārliecināts ir Klauss.

 

Avots:www.apollo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *