Ūdensputnu medību sezonas atklāšanā Valsts policija veiks pastiprinātu kontroli

Aktīvajā ūdensputnu medību sezonas laikā Valsts policija ik gadu veic pastiprinātu kontroli, lai novērstu nelaimes gadījumus, kā arī, lai pārbaudītu likumu un citu normatīvo aktu prasību ievērošanu. Arī šogad pīļu medību sezonas atklāšanā sestdien, 13.augustā, Valsts policija pastiprināti kontrolēs mednieku pārvietošanos, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai šaujamieroči netiktu lietoti, pārvadāti, nēsāti, īpašniekam atrodoties alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu ietekmē, “Rietumu Radio” informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Arnis Kadiķis.

Kā galvenos medību riskus policijas pārstāvis min drošības pasākumu neievērošanu, kas saistīti ar medību ieroča lietošanu, kā arī ieroča nokļūšanu nepiederošas personas rokās, kurai nav pieredzes ar to apieties. Vislielākās bažas policijai ir par to, lai mednieki būtu piesardzīgi un nesavainotu cits citu.

“Pīļu medību sezonas atklāšana medniekiem ir arī svinības, un svinībās, kā zināms, nereti tiek lietoti alkoholiskie dzērieni,” sacīja Kadiķis, norādot, ka šāda svinēšana nav savienojama ar ieroča pārnēsāšanu, lietošanu un glabāšanu.

Runājot par biežākajām kļūdām, kas tiek pieļautas, lietojot ieročus, Kadiķis minēja nepareizu trajektorijas izvēli. Viņš gan atzina, ka pērn Liepājas pusē traģisku negadījumu medībās nav bijuši, tā kā likumi pēdējos gados kļuvuši stingrāki, un līdz ar to mednieki – apzinīgāki un disciplinētāki.

Kā atzina Kadiķis, visās medību vietās policijas klātbūtni sestdien nav iespējams nodrošināt, tāpēc par drošību būs jārūpējas pašiem medniekiem. Savukārt atpūtniekiem sestdien esot jārēķinās ar šāvienu troksni.

 

Avots: www.ludza24.lv

Lasīt vairāk: www.liepajniekiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *