Eksports un lielāks pieprasījums Latvijā ļauj AS “Elīza-K” atgūt pirmskrīzes apgrozījumu

Lielākais mīksto mēbeļu ražošanas uzņēmums AS “Elīza-K” šogad neto apgrozījumu plāno vairāk par 5 miljoniem latu, tādējādi divu gadu laikā atgūstot teju vai tādu apgrozījumu, kāds bijis pirms krīzes 2008.gadā. “Šobrīd eksporta īpatsvars ir 66% no kopējā apgrozījuma, kamēr 2008.gadā tas bija tikai 50%”, apgrozījuma struktūru skaidro uzņēmuma valdes loceklis Aleksejs Koročkins. Viņš norāda, ka bez eksporta pieauguma būtu bijis grūti saglabāt tādu uzņēmumu, kāds ir „Elīza-K” – šā gada pirmajā pusgadā uzņēmuma neto apgrozījums sasniedza 2,36 miljonus latu, kas ir teju par 342 000 latu vairāk nekā pērn pirmajos sešos mēnešos, kur lielākā daļa no minētā pieauguma gūta tieši no produkcijas pārdošanas ārzemēs.

“Nevar apgalvot, ka vietējais tirgus mīksto mēbeļu segmentā stagnē, jo dzīvokļi un mājas tiek remontēti un labiekārtoti, tikai ne ar tādu vērienu kā līdz 2008.gadam,” situāciju Latvijas tirgū komentē A.Koročkins. Taču bez vietējiem ražotājiem sīvāku konkurenci Latvijas tirgū dara arī Polijas un Lietuvas mēbeļu ražotāji. Lai palielinātu apgrozījumu vietējā tirgū, uzņēmums palielinājis veikalu skaitu. Kā vēl vienu trumpi cīņā par pircējiem, vienlaikus palielinot savu izstrādājumu klāstu un konkurētspēju tirgū,   uzņēmējs min jaunu mēbeļu modeļu ražošanu – ik gadu uzņēmums tirgū laiž 6 – 7 jaunus mēbeļu modeļus.

AS “Elīza-K” lielākie noieta tirgi ir Vācija, kur uzņēmuma zīmolu jau pazīst, Francija un Šveice. „Laba sadarbība ir izveidojusies ar Igaunijā strādājošajiem mēbeļu ražotājiem, kuriem tiek piegādāti industriālie materiāli – audumi, porolons, kā arī mehāniskās detaļas,” uzsver A.Koročkins. Un tā kā Igaunijas mēbeļu ražotāji savus izstrādājumus piegādā uz Skandināvijas valstu tirgiem, netieši “Elīza-K” produkcija nonāk arī tur. Kā perspektīvu tirgu A.Koročkins min Krievijas Eiropas daļu. “Šobrīd gatavojamies tam brīdim, kad Krievija iestāsies PTO,” stāsta uzņēmējs, piebilstot, ka būtiskākais esot atrast potenciālos partnerus, muitas noliktavas un izstrādāt loģistiku.

 

Avots: “Dienas bizness” (10.08.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *