Izejvielu deficīta dēļ Krievijas saplākšņa ražotāja peļņa samazinās par 47%

Par Krievijas saplākšņa produktu ražošanas uzņēmuma “Zelenodolsk Plywood factory” ienākumu un peļņas ievērojamu pasliktināšanos liecina jau šā gada pirmo trīs mēnešu rezultāti –  pirmo ceturksni uzņēmums noslēdza ar tīro peļņu 5,21 miljonu rubļu (~87,7 tūkst. latu) apmērā, kas ir gandrīz par 59% mazāk nekā 2010.gada pēdējā ceturksnī un par 52% – salīdzinājumā ar 2010.gada pirmo ceturksni. Savukārt ieņēmumi (137,6 milj. rubļu jeb ~2,3 milj. latu apmērā), salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, samazinājās par 24%. Kā viens no negatīvo finanšu rezultātu iemesliem uzņēmuma finanšu pārskatā minēts tirgus noieta kritums Ēģiptē, kas drīzumā atsaucās arī uz tirgiem Eiropā.

Par negatīvās tendences turpināšanos liecina otrā ceturkšņa rezultāti – tīrā peļņa, kas gūta 2,77 miljonu rubļu (~46,6 tūkst. latu) apmērā, salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni samazinājusies vēl par turpat 47%. Pēc uzņēmuma sniegtās informācijas tīrā peļņa samazinājusies ražošanas izejvielu deficīta un ieilgušās dīkstāves dēļ.

 

“Zelenodolsk Plywood factory” Krievijas tirgū pazīstams kā uzņēmums, kas specializējies mitrumizturīgo bērza saplākšņu FK un FSF ražošanā. Uzņēmums spēj saražot līdz 60 000 kubikmetru saplākšņa gadā. 90% no saražotās produkcijas tiek eksportēta uz NVS valstīm, Angliju, ASV, Vāciju, Poliju, Slovēniju, Itāliju, Ēģipti un Ungāriju.

Lai stiprinātu uzņēmuma pozīcijas pasaules tirgū, gada sākumā “Zelenodolsk Plywood factory” izvirzījis mērķi nākotnē palielināt saražotās produkcijas izlaides apjomu līdz 100 000 kubikmetru gadā, atjaunot infrastruktūru, modernizēt elektroapgādes sistēmu, 1525 mm x 1525 mm formāta saplākšņa ražošanu, kā arī uzsākt lielformāta saplākšņa un skaidu plātņu (līdz 250 000 kubikmetru gadā) ražošanu.

 

Avots:http://les.lesprom.com/news/48896/

http://www.zfz.ru/index.php

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *