Ventspilī ražoto “Dendrolight” eksportē uz deviņām pasaules valstīm

Jau šodien Ventspilī ražotais unikālais masīvkoka šūnmateriāls DendroLight® tiek eksportēts uz deviņām pasaules valstīm, bet ražotāji pie sasniegtā neapstājas un plāno paplašināt darbību vēl vienā ražošanas ēkā, radot materiālam augstāku pievienoto vērtību tieši Latvijā.

Lai gan pasaulē vēl maz zināmā masīvkoka šūnmateriāla DendroLight® ražošana sākta tikai pagājušā gada nogalē, jau šobrīd to eksportē uz Austriju, Nīderlandi, Slovākiju, Šveici, Taizemi, Turciju, Ukrainu, Izraēlu un Vāciju. „Ražošanas ēkā tieši šobrīd tiek gatavots pa divām kravām uz Ukrainu, Izraēlu un Turciju, un viena krava uz Vāciju, bet sarunas ar jauniem sadarbības partneriem notiek nepārtraukti, mēs jūtam, ka pieprasījums aug,” stāsta SIA „Dendrolight Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Vašuks, atzīstot, ka būtisks pagrieziena punkts uzņēmuma produkcijas tirdzniecības attīstībā bija veiksmīgā dalība starptautiskajā kokapstrādes nozares izstādē Vācijā šī gada jūnijā. Jaunajā ražošanas ēkā, kas 10.augustā svinēja spāru svētkus, plānots īstenot ražošanas otro kārtu – uzstādīt tehnoloģiju tālākai masīvkoka šūnu materiāla DendroLight apstrādei – aplīmēšanai ar saplāksni, MDF un HDF plātņu materiāliem, tā būtiski palielinot materiāla pievienoto vērtību.

SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” direktors Andrejs Domkins, kurš sīki iepazinies ar “Dendrolight” materiālu, atzina: “Šis tiešām ir nākotnes materiāls, kas pilnībā spēs apmierināt gan inženieru, gan arhitektu ambīcijas. Ceru, ka tās īstenosies zem šī jumta!”

Otrās ražošanas ēkas būvniecība Ventspils brīvostas teritorijā tika sākta 2010.gada septembrī, un to plānots pabeigt 2012.gadā. Ēkas kopējā platība būs aptuveni 7300 kvadrātmetru. Ēka tiek būvēta pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Būvdarbus veic SIA “Arbo”. Būvniecības izmaksas plānotas 2,1 miljona latu apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa.

 

Avots:www.ventspils.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *