Kanādas un ASV zāģmateriālu ražotāji turpina palielināt eksportu uz Ķīnu

Jaunākie Ķīna Muitas statistikas dati liecina, ka zāģmateriālu piegādes apjomi no Kanādas (galvenokārt no Britu Kolumbijas) šā gada pirmajos sešos mēnešos uz Ķīnu palielinājās par 97%, skujkoku zāģmateriālu importam sastādot 3,14 miljonus kubikmetru (2010.g. 1.pusg.: 1,6 milj.m3). Ņemot vērā pašreizējās tirdzniecības tendences, līdz gada beigām zāģmateriālu  piegādes apjomi no Kanādas Ķīnā varētu sasniegt 7 miljonus kubikmetru (2010.g.: 4,02 milj.m3), tādējādi Ķīnā tiks ievests līdz 35% no visa Britu Kolumbijā saražotā zāģmateriālu apjoma.

Līdz ar pieaugošo aktivitāti Ķīnas zāģmateriālu tirgū, turpina palielināties arī šīs Austrumāzijas valsts ietekme uz zāģmateriālu ražošanas attīstību Britu Kolumbijā un zāģmateriālu cenām visā Ziemeļamerikā.

Tā kā ASV dzīvojamo māju būvniecības sektorā aktivitāte joprojām ir zema un attiecīgi arī mazs zāģmateriālu patēriņš, pieaugošais pieprasījums Ķīnas tirgū daudzām Britu Kolumbijas kokzāģētavām sniedzis iespēju atsākt darbību un palielināt ražošanas apjomus pēc tam, kad ASV mājokļu tirgus sabrukuma rezultātā laika periodā no 2007. līdz 2009.gadam daudzi zāģmateriālu ražotāji straujā pieprasījuma krituma dēļ bija spiesti pārtraukt darbību.

No ASV zāģmateriālu eksports uz Ķīnu šogad palielinājies vēl straujāk nekā no Kanādas – par 118% sastādot 1,3 miljonus kubikmetru (2010.g. 1.pusg.: 594,0 tūkst.m3).

Lai arī zāģmateriālu imports no tādām valstīm kā Krievija, Indonēzija un Čīle pēdējo dažu gadu laikā Ķīnā ievērojami palielinājies, tirgus tendences liecina, ka 2011.gadā Kanāda izvirzīsies par vadošo zāģmateriālu piegādātāju, apsteidzot līdz šim ilgus gadus lielāko zāģmateriālu piegādātāju Krieviju.

Balstoties uz 2011.gada pirmā pusgada rezultātiem, šogad zāģmateriālu imports Ķīnā salīdzinājumā ar 2006.gadu būs palielinājies par turpat 300% jeb no 6,1 miljona kubikmetru līdz aptuveni 20 miljoniem kubikmetru. Tādējādi, apsteidzot ASV, Ķīna kļūs par lielāko zāģmateriālu importētāju pasaules tirgū.

 

 

Avots:www.fridayoffcuts.com

www.timber.fordaq.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *