Baltkrievijas mežsaimniecības pirmajos 7 mēnešos palielina eksportu 1,5 reizes

Šā gada janvārī – jūlijā Baltkrievijas mežsaimniecības kokmateriālus eksportēja 86,4 miljonu ASV dolāru (~42,7 milj. LVL) vērtībā. Tas ir 1,5 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, informējis Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas Meža produkcijas realizācijas un mārketinga daļas vadītājs Aleksandrs Surta.

Pirmajos septiņos mēnešos no Baltkrievijas tika eksportēti 1,2 miljoni kubikmetru apaļo kokmateriālu, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, un 87 000 kubikmetru zāģmateriālu (+2%).

Stabils pieprasījums ārvalstu tirgos gada pirmajā pusē bija pēc priedes, egles un bērza papīrmalkas. Lai gan pēc ekspertu teiktā, pēdējo mēnešu laikā šo sortimentu cenas sākušas nedaudz pazemināties. Atzīmēts, ka paaugstināts pieprasījums ārvalstu tirgos ir pēc paaugstinātas pievienotās vērtības produktiem: mizotas cilindrētas koksnes, žāvētiem zāģmateriāliem un dekoratīviem koka žogiem.

Baltkrievijas meža nozares uzņēmumi saražoto produkciju eksportē uz 22 pasaules valstīm. Tai skaitā vadošais lietkoksnes pircējs ir Polija, kur kopumā tiek eksportēti 65% kokmateriālu. Tai seko Vācija ar 10,6% (iepērk galvenokārt zāģmateriālus) un Lietuva (7%). Tāpat kokmateriāli no Baltkrievijas tiek eksportēti uz Latviju (2,9%), Zviedriju (2,4%), Beļģiju, Nīderlandi, Krieviju, Ukrainu u.c. valstīm.

Patlaban Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas pārstāvji atrodas darba vizītē Krievijā, Viborgā, kur tiek vestas pārrunas par lielākām egles papīrmalkas piegādēm Krievijas celulozes un papīra ražošanas rūpnīcām.

 

Lasīt vairāk: www.butb.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *