Jūlijā samazinājies Somijas privāto mežu īpašnieku pārdotais koksnes apjoms

Saistībā ar atvaļinājumu sezonu Somijā koksnes tirdzniecības aktivitāte jūlijā bija vēl mazāka nekā vasaras sākumā, un privāto mežu īpašnieku pārdotais koksnes apjoms mežrūpniekiem bija tikai 1 miljons kubikmetru. Lai arī šis apjoms ir vairāk vai mazāk tikpat, cik iepriekšējos gados šai pašā laika periodā, salīdzinājumā ar jūniju, tas ir par aptuveni 3 miljoniem kubikmetru mazāk.

Pavisam laika posmā no janvāra līdz jūlijam Somijas meža industrijas uzņēmumi no privātā mežu sektora iepirka 10,7 miljonus kubikmetru koksnes, kas ir par 10% mazāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā papīrmalku – aptuveni 6,1 miljonu kubikmetru (-7%) apjomā un zāģbaļķus – 4,3 miljonu kubikmetru (-14%) apjomā.

Ņemot vērā, ka pirmajā pusgadā koksnes tirdzniecības aktivitāte bija mazāka, pieprasījums pēc koksnes, neskatoties uz neskaidro ekonomisko situāciju, arī jūlijā saglabājās labs, ziņo Somijas  Kokrūpniecības federācija (FFIF).

Koksnes cenas jūlijā saglabājās nemainīgas – vidējā priedes zāģbaļķu cena („celma nauda”) jūlijā bija 57 EUR/m3, egles zāģbaļķu cena – 59 EUR/m3, bērza – 44 EUR/m3. Papīrmalkas cenu diapazons atkarībā no koku sugas – 16 – 20 EUR/m3.

 

Lasīt vairāk: www.metla.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *