Kā izvēlēties piemērotāko meža kameru?

Ir mednieki, kas paļaujas uz to, ko redz acs un dzird auss, bet daudzi ir gatavi iegādāties īpašas meža kameras, kas fotoattēlos vai video fiksē to, kas notiek konkrētajā vietā. Tā ir liela priekšrocība, jo mednieks zina, kādi dzīvnieki staigā mežā, cikos tie ierodas barotavā, vai mežā neparādās kādi nevēlami viesi. Taču kā izvēlēties labāko kameru, jo piedāvājumu ir daudz un arī cenas atšķirīgas?

Kristaps Mežulis no internetveikala „Mednieks.lv” stāsta, ka kameru darbības pamatā ir siltumkustības sensors PIR, kas apvienots ar fotokameru. PIR reaģē uz siltumizmaiņām savā redzeslokā. Attiecīgi tie ir dzīvnieki, cilvēki vai automašīnas. Speciālists uzsver, ka bieži vien pērkot kameras, mednieki neiedomājas par tādu iespēju kā kameras reaģēšanas darbības laiks. Tas ir brīdis, kopš dzīvnieks ienāk kameras darbības zonā, līdz brīdim, kad tiek uzņemts attēls. Dažas kameras nostrādā tikai pēc divām sekundēm. Tāpat ļoti svarīgs ir arī zibspuldzes veids – infrasarkanās (IR) vai baltās gaismas.

Ko izvēlēties? Pārdošanā jau ir fotokameras, kuras ir divu cigarešu paciņu lielumā, taču šīm fotokamerām IR diožu skaits ir ierobežots ar vienkāršu telpas trūkumu, kur tās izvietot. Tad ir jāizvēlas starp izmēru vai kvalitāti. Izvēloties fotokameru, izvērtējiet, kas jums nepieciešams. Ja noteicošais ir izmērs, tad jārēķinās ar mazākas jaudas IR zibspuldzēm. Ja tas nav būtiski, tad labāk izvēlēties lielāku kameru ar jaudīgāku IR izgaismojumu. Ja nepieciešama MMS funkcija, tad gan jāatzīmē, ka tirgū pagaidām nav lielas izvēles.

 

Lasīt vairāk: www.allforhunt.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *