Lieliskais divpadsmitais jeb baltirbju medības Anglijā

Latvijā pīļu medību atklāšana, bet Lielbritānijā – Skotijas baltirbju medību sākums. 12.augustā, jeb datumā, ko dēvē par “lielisko divpadsmito” (Glorious twelfth – angļu val.), mednieki dodas vienās no tradicionālākajām un izsmalcinātākajām medībām Lielbritānijā.

Nedēļu pirms atklāšanas medību uzraugi jau puspiecos no rīta dodas uz tīreli, lai skaitītu putnus. Taču putni nav vienīgais, ko skaita medību uzraugi. Skotijas baltirbju medībām ir liela ekonomiska nozīme. Medības var maksāt līdz pat 3000 latu no cilvēka par vienu medību dienu, taču nevarētu teikt, ka trūktu pieprasījuma. Klientiem piedāvā iespēju medīt virs 400 putniem dienā. Medīt baltirbes Skotijas un Ziemeļanglijas tīreļos ierodas arī daudz ārzemnieku. Vietējās avīzēs atrodami sludinājumi, kas piedāvā darbu dzinējiem. Dzinēji nopelna līdz pat 30 latiem dienā, nodrošinot darbu reģionos, kur nav lielu iespēju nopelnīt.

Taču Lielbritānijā ir daudz Skotijas baltirbju medību pretinieku. Organizācija, kas iestājas pret cietsirdību pret dzīvniekiem uzskata, ka nekā “lieliska” nav investīcijās, lai nogalinātu, kā arī norāda uz to, ka tīreļi tiek apsaimniekoti, paturot prātā tikai vienu sugu, proti, to, par kuras medībām cilvēki gatavi maksāt. Tomēr tieši pateicoties baltirbju medībām, tiek atjaunoti tīreļi, kuru apmērs pēdējo sešu gadu laikā pieaudzis no 25 līdz 96%. Kopumā Lielbritānijā atrodami 149 tīreļi, kuros notiek baltirbju medības, tādā veidā nodrošinot 700 darba vietu, kas tieši attiecas uz medībām, bet vēl 820 darbavietu saistītajās nozarēs.

Skotijas baltirbju medībām jau gadsimtiem ir bijusi liela sociāla nozīme. Šis medību veids tiek piekopts tikai Britu salās. Medību sezona ilgst no augusta vidus līdz decembra sākumam.

 

Avots: www.allforhunt.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *