RTU zinātnieki izstrādā “Latvijas Zaļās enerģijas stratēģiju 2050”

Lai nākotnes enerģētika nekļūtu par smagu slogu valsts tautsaimniecības attīstībai ir izstrādāta “Latvijas Zaļās enerģijas stratēģija 2050”, kurā ir īstermiņa un ilgtermiņa mērķi energosektora ilgtspējīgai attīstībai, galveno uzsvaru liekot uz kardinālu enerģijas patēriņa samazinājumu un neatkarību no fosilajiem kurināmajiem. Energostratēģijā ir izstrādāti 3 paralēli virzieni: energoresursu patēriņa sakārtošana, uzsākot energopārvaldības politiku valsts līmenī, jaunu tehnoloģisku risinājumu ieviešana valsts energosektorā un lietišķās zinātniskās izpētes uzdevumu paplašināšana, sākot no valsts energopolitikas modelēšanas līdz inovatīvu energotehnoloģiju radīšanai.

“Latvijas Zaļās enerģijas stratēģiju 2050” ir izstrādājuši Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (RTU VASSI) zinātnieki, kuri pēdējo piecu gadu laikā ir aktīvi aicinājuši sabiedrību: piedalīties energosektora attīstības procesos, un valdību: koriģēt valsts energopolitiku. RTU zinātnieki energostratēģijas izveidē ir pamatojušies uz Eiropas Savienības un RTU VASSI zinātnieku pētījumiem par energoefektivitātes paaugstināšanas un atjaunojamo energoresursu ieviešanas pasākumiem Latvijā.

Prese konference par “Latvijas Zaļās enerģijas stratēģiju 2050” notiks 2011.gada 19.augustā plkst. 9.00 RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē Kronvalda bulvārī 1, 117. telpā.

 

Avots:http://www.videszinatne.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *