Austrijas un Vācijas zāģētavas samazina koksnes pārstrādes apjomus

Augusta mēnesī Austrijas zāģmateriālu ražotāji turpina samazināt izlaides apjomus, kas saistīts ar atvaļinājumu periodu un pašreizējo pieprasījumu tirgū. Virkne zāģētavu uz aptuveni divām nedēļām darbību pārtraukušas vispār, bet dažas – pat uz trīs nedēļām.

Ražošanas apjomu samazināšana uzņēmumos tiek īstenota, lai stabilizētu tirgu un attiecīgi uzlabotos zāģmateriālu pārdošanas iespējas. Tā kā jūnijā un jūlija pirmajā pusē tirgū bija vērojama pārprodukcija, šobrīd ražošanas apjomu samazināšana veicina arī pārdošanas cenu stabilizēšanos. Kā prognozē ražotāji, rudenī līdz ar pieprasījuma atjaunošanos būs radusies arī iespēja atkal paaugstināt zāģmateriālu pārdošanas cenas, kas jūlijā pazeminājās.

Tāpat zāģmateriālu pārprodukcijas un attiecīgi pārdošanas cenu lejupslīdes dēļ jūlija otrajā pusē, vairāk nekā iepriekšējos gados augustā ražošanas apjomi samazināti arī vairākās Vācijas zāģētavās. Lai arī pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem Vācijas dienvidu un rietumu daļā visumā ir sezonai atbilstošs, tirgū joprojām vērojams piedāvājuma un pieprasījuma disbalanss, tāpēc virkne mazo un vidējo uzņēmumu augustā ražošanu pārtraukuši uz 1 – 2 nedēļām. Arī vairāki lielie uzņēmumi, ņemot vērā situāciju zāģmateriālu tirgū, ziņojuši, ka augustā koksnes pārstrādes apjomi tiks samazināti vairāk nekā parasti, tādējādi tiks veicināta zāģmateriālu cenu stabilizēšanās, radot iespēju rudenī tās atkal paaugstināt.

Vācijas zāģmateriālu ražotāji atzīmē, ka pieprasījums šobrīd ir zems arī citviet Eiropā, izņemot Franciju. Savukārt zemā pircēju aktivitāte Itālijas tirgū veicinājusi lielāku Austrijas zāģmateriālu ražotāju aktivitāti Vācijā. Tāpat pircēji ziņojuši par lielāku aktivitāti no Austrumeiropas un Baltijas valstu piegādātājiem.

 

Avots: www.euwid-wood-products.com

“EUWID Wood Products and Panels” (3.08.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *