“Dekoru Fabrika” sadarbībā ar “RE&RE” restaurē Rīgas Biržas ēku

SIA “Dekoru Fabrika” sadarbībā ar būvkomāniju “RE&RE” ir pabeigusi darbu pie līdz šim nozīmīgākā restaurācijas un rekonstrukcijas projekta – Rīgas Fondu Biržas kokgriezumu elementu atjaunošanas, izmantojot 3D skenēšanas metodi.

“Dekoru Fabrikas” valdes priekšsēdētājs Juris Ozols stāsta par restaurācijas darbiem: „Tā bija lieliska pieredze mūsu komandai pierādīt sevi, apgūt un notestēt jaunākās 3D skenēšanas tehnoloģijas. Kopā ar kokgriešanas meistaru roku darbu tika atjaunoti senie spoguļi, spoguļu konsoles un balkona margas. Lepojamies ar paveikto darbu un priecājamies, ka Rīgas Fondu Birža beidzot ir atjaunota, un arī mēs esam pielikuši savu roku, lai šis ievērojamais arhitektūras piemineklis atgūtu savu iepriekšējo izskatu.”

“Dekoru Fabrika” palīdzēja restaurēt smalkās kokgriezumu detaļas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Pateicoties 3D skenēšanas iekārtai, sarežģītos 19. gadsimta koka elementus izdevās restaurēt ļoti precīzi, maksimāli saglabājot to pirmatnējo veidolu un seno meistaru roku pieskārienu.

“Dekoru Fabrika” savu darbību aizsāka un aktīvi darbojas no 2009. gada rudens, klientiem piedāvājot profesionālu kokgriezumu elementu, dāvanu un suvenīru izgatavošanas un restaurācijas pakalpojumus.

19.gs arhitektūras pērles – Rīgas Biržas ēkas atjaunošana visam smagākajam krīzes periodam ir bijusi darba vieta daudziem izciliem būvniecības un restaurācijas speciālistiem, kopā pa šiem gadiem nodrošinot darbu 1659 cilvēkiem – Latvijas speciālisti, specifiskiem darbiem kā konsultantus piesaistot Itālijas, Polijas, Vācijas un Čehijas restaurācijas meistarus.

Mākslas muzejs “Rīgas Birža” kā Latvijā jauna tipa muzejs tiks atklāts šā gada augustā Rīgas svētku laikā. Tā ekspozīcijās varēs atpazīt bijušā Ārzemju mākslas muzeja kolekcijas, bet darbības stilā – jaunu attieksmi pret specializāciju. Rīgas Birža ir viens no pirmajiem objektiem, ko tika plānots atjaunot līdz Latvijas Republikas simtgades jubilejai, pildot īpašo programmu “Mantojums – 2018: kultūras infrastruktūras uzlabošanas programma 2006. – 2018. gadam.

 

Avots: www.reitingi.lv

www.vmm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *