Irkutskas apgabalā plānota lielapjoma koksnes brikešu rūpnīcas būvniecība

Krievijas uzņēmuma “Trans-Sibirskaja Lesnaja kompania” noliktavās uz šodienu zāģskaidas un citi koksnes atlikumi uzkrājas milzīgos apjomos – līdz 400 000 kubikmetru gadā. Uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka daudzi zāģmateriālu ražotāji koksnes atliekas utilizē, tās vienkārši sadedzinot, turklāt maksājot par to soda naudu. Savukārt biokurināmā ražošana neesot izdevīga, jo vietējā tirgū pieprasījuma pēc koksnes granulām un briketēm nav, bet eksports uz Eiropu un Japānu maziem un vidējiem uzņēmumiem ir neizdevīgs lielā attāluma dēļ.

Ņemot vērā lietderīgi neizmantotās biomasas īpatsvaru, kas sasniedz līdz pat 40%, Irkutskas uzņēmums plāno veicināt vietējā biokurināmā tirgus attīstību, ko atbalsta arī vietējie valdības pārstāvji.

Biokurināmā ražošanai uzņēmums no dažādiem iekārtu ražotājiem plāno iegādāties vairāk nekā 10 briketēšanas preses. Sākotnēji plānots uzstādīt 6 -10 “Pini-kay” brikešu preses un vienu – C.F.Nielsen markas brikešu presi. No “Pini-kay” briketēm „Trans-Sibirskaja Lesnaja kompania” plāno ražot kokogles eksportam uz Āzijas tirgu. Savukārt cilindriskās briketes uzņēmums plāno tirgot privātpersonām vietējā tirgū, tādējādi radot alternatīvu malkai.

“Trans-Sibirskaja Lesnaja kompania” ir vertikāli integrēts uzņēmums, kas specializējies mežizstrādē, kokapstrādē un kokmateriālu tirdzniecībā. Uzņēmumam pieder vairākas rūpnīcas. Jaunākajā – 2009.gadā ekspluatācijā laistajā kokapstrādes rūpnīcā koksnes pārstrādes jauda ir 600 – 800 kubikmetru gadā. Šobrīd uzņēmums realizē līdzīgu projektu, tikai apjomīgāku – ar pārstrādes jaudu 1,2 miljoni kubikmetru gadā.

 

Avots:http://ru3.infobio.ru/news/1213.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *