Padomi krāsu gammas izvēlei interjerā noskaņas radīšanai

Interjers – tā ir ierobežota telpa, kurā mēs atrodamies, atpūšamies, strādājam. Tā ir vide kurā uzturamies ilgstoši, tieši tāpēc ir vēlams, lai mūsu apkārtne būtu maksimāli ērta un piemērota mūsu vajadzībām. Svarīgs aspekts, kas var ietekmēt mūsu emocionālo pasauli, domas un apkārtējās vides uztveri, plānojot interjera iekārtojumu ir  krāsu izvēle. Kāda konkrēta krāsa mūs var iespaidot pozitīvi, rosināt uz enerģisku darbību vai tieši pretēji – ietekmēt negatīvi un radīt nepatīkamas emocijas. Cilvēka krāsu izjūta var mainīties atkarībā no psihoemocionālā stāvokļa, un tas liecina par krāsu un emociju mijiedarbību. Tātad, katrai krāsai piemīt noteikta psihofizioloģiska ietekme uz cilvēku, līdz ar to krāsu izvēle ir atkarīga arī no katra cilvēka subjektīvās uztveres, temperamenta, dzīves pieredzes, vērtību pozīcijas un citām īpatnībām, tāpēc ir lietderīgi zināt, kādas krāsas izvēlēties mājokļa interjerā.

Krāsas interjerā jāizvēlas pēc tā, kāda būs telpas funkcija, stils un tēma. Košā interjerā nevajadzētu miksēt vairāk par 3 krāsām – apmēram 60% no telpas vajadzētu būt gaišākajā no izvēlētajām krāsām, 30% telpas vajadzētu sastāvēt no vidustoņiem, un atlikušie 10% var būt košās un spilgtās krāsās (lai akcentētu kaut ko). Kvalitatīvu un greznumlietu izcelšanu panāk ar melna un sarkana vai melna un zelta apvienojumu.

Milzīga nozīme ir arī apgaismojumam – tas ir iedarbīgs instruments, ar kuru var panākt vajadzīgo efektu, vai tieši otrādi – defektu.

 

Lasīt vairāk: www.epadomi.lv

www.k-rauta.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *