Zviedrijas valdība pieņem lēmumu līdz 2013.gadam valstī aizliegt vilku medības

17.augustā Zviedrijas valdība pieņēma lēmumu vairs neatļaut vilku medības, kuru mērķis bija nepieļaut, ka valstī ir vairāk par 210 vilkiem.

Zviedrijas Mednieku asociācija ir ļoti sašutusi par šādu lēmumu. Asociācijas prezidents Torstens Morners norāda, ka labāk Zviedrijas valdība būtu atbalstījusi savu politiku un devusies uz Eiropas tiesu, nevis piekāpusies Eiropas Komisijas diktātam. 2009.gadā Zviedrija pieņēma lēmumu atļaut vilku medības, lai ierobežotu šo dzīvnieku skaitu, neļaujot tam pārsniegt 210 indivīdu.

Vilku apsaimniekošanas sistēma, ko arī atbalstīja Zviedrijas parlaments, paredzēja medību atļaujas, kā arī lielāko pieļaujamo nomedīšanas apjomu. Zviedrijas Mednieku asociācija pauž viedokli, ka ieviestā sistēma nodrošināja vilku populācijas ilgtspējīgu apsaimniekošanu, kā arī nāca par labu vilku populācijai, taču šķiet, ka Eiropas Komisija iebilst pret šādu vilku apsaimniekošanas sistēmu.

Savu neapmierinātību jau pauduši mednieki un zemes īpašnieki no tiem Zviedrijas reģioniem, kur ir stabilas vilku populācijas, vienbalsīgi norādot, ka vilku skaits ir jāregulē.

Valdība gan norādījusi, ka pastāv iespēja vilku medības atjaunot 2013.gadā, taču Zviedrijas Mednieku asociācija pauž savu sašutumu par valdības rīcību, jo iepriekšējās vienošanās paredzēja, ka Zviedrijā tiks atbalstīta izstrādātā vilku apsaimniekošanas sistēma. Situāciju vēl vairāk saasinājis kāds pētnieks, kurš paziņojis, ka labvēlīgs aizsardzības statuss populācijām ir tad, ja tiek uzskaitīti 1200 lūšu, 1800 lāču, 450 vilku un 850 tiņu. Lieki norādīt, ka šādu populācijas apjomu Zviedrijā sasniegt nav iespējams.

Vilku medības Zviedrijā pēc 45 gadu pārtraukuma tika atļautas 2010.gadā. Šīs medības, kas notika ļoti kontrlētos apstākļos, atļaujot nomedīt 27 indivīdus, bija paredzētas, lai mazinātu sabiedrības pretrunīgo attieksmi pret vilku populācijas aizsargāšanas pasākumiem.

 

Avots: www.allforhunt.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *