Kopš medību sezonas sākuma Latvijā šogad nomedīti jau 20 vilki

Kamēr Zviedrijā medniekiem nākas piedzīvot kārtējo medību aizliegumu, Latvijā turpinās vilku medību sezona. Kā ziņo LETA, kopš 15.jūlija jau nomedīti 20 vilki, kas ir par 3 indivīdiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. No nomedītajiem 20 vilkiem 5 bijuši kucēni. Pagājušās nedēļas laikā nomedīti trīs vilki – pa diviem Ugālē, Talsos un Balvos.

Savukārt Dzirkstele.lv raksta par to, kā mednieks J.Prokofjevs šogad nomedījis jau astoto vilku savā mednieka karjerā. Vilks nomedīts 9.augustā netālu no mednieka lauku mājām Litenes pagastā. Prokofjevs stāsta: “Biju iepriekš pamanījis, ka vilks jau apmēram kādu mēnesi dzīvo medību platībās, kas atrodas pie manas lauku mājas Litenē, jo uz meža ceļiem bija atstātas vilkam raksturīgas zīmes – izkasītas sūnas, izkārnījumi un pēdas. Pēc pēdām varēja noteikt, ka vilks ir aptuveni trīs četrus gadus vecs. Līdz šim pļavās bija saaugusi zāle un tīrumos labība, tāpēc man neizdevās viņu dabūt rokā. Nebija arī laika pievērsties vilka medīšanai. Kad sāka pļaut labību un pļavas, vienā vakarā braucot pa medību platību, ievēroju vilka pēdas. Izbraucot uz nopļautā tīruma, pamanīju, ka aptuveni pēc 400 metriem uz tīruma kaut kas ir. Ar binokli pārliecinājos, ka tas ir vilks. Attālums starp mums bija pietiekami liels un arī vējš pūta no dzīvnieka puses, tāpēc viņš mani nesaoda. Paņēmu karabīni un izšāvu. Šāviens bija veiksmīgs. Litenes medību platībās šis bija piektais manis nošautais vilks,” stāsta Jurijs. Mednieks domā, ka starp Liteni un Stradiem ir vilku midzenis, jo ir manīti pelēči, kas mēģinājuši uzbrukt mājlopiem. “Divus vakarus un naktis pēc kārtas izbraucām pa mežiem, mēģinot vilkus piegaudot, bet pagaidām nesekmīgi. Jaunie vilcēni parasti uz piegaudošanu atsaucas ļoti labi. Piegaudojot man ir izdevies nomedīt divus vilkus. Vecākie dzīvnieki ir uzmanīgāki.”

2011./2012 medību sezonā atļauts nomedīt 150 vilkus. Medību sezona ilgst līdz 31.martam jeb līdz brīdim, kad noteiktais limits tiek izsmelts. Maksimālo pieļaujamo nomedīšanas apjomu var palielināt, lai nepieļautu zaudējumu riska palielinājumu, ko vilki var nodarīt lauksaimniecībai. Dzirkstele.lv arī ziņo par to, ka nesen Rugāju pagastā vilki saplosījuši 20 aitu. Uzbrukumi bijuši arī Alūksnes novadā.

 

Avots: www.allforhunt.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *