Konflikti Tuvajos Austrumos negatīvi ietekmējuši Krasnojarskas kokrūpniekus

Krasnojarskas reģiona kokrūpnieki saskārušies ar saražotās produkcijas realizācijas problēmām, kā rezultātā ražošanas apjomi samazinājušies par aptuveni 7%, reģiona valdības sēdē ziņojis Ekonomikas un reģionālās attīstības ministra vietnieks Mihails Beršadskis.

Pēc viņa teiktā, galvenie nozares attīstību bremzējošie faktori ir saistīti ar pēdējo mēnešu konfliktiem Tuvajos Austrumos, kā rezultātā Ēģipte un Sīrija, kas ir galvenās Austrumsibīrijā ražoto zāģmateriālu importētājvalstis, pagaidām nav spējīgas norēķināties par piegādēm. Attiecīgi samazinājušies arī koksnes pārstrādes kombināta “Lesosibirsky LPK” zāģmateriālu eksporta apjomi – gandrīz par 20%.

2010.gadā šis Krievijas uzņēmums uz ārvalstīm eksportēja aptuveni 122 000 kubikmetru saražotās produkcijas. Pamatā kokmateriāli tika eksportēti uz Ķīnu un Tuvajiem Austrumiem. Turklāt aizvadītā gada beigās Tuvo Austrumu sadarbības partneri informēja par nodomu palielināt importa apjomus.

Neskatoties uz Ēģiptes un Sīrijas sadarbības partneru patreizējo maksātnespēju, amatpersonas nezaudē optimismu, izsakot pieņēmumus, ka līdz gada beigām situācijai vajadzētu nostabilizēties.

 

Avots: www.iapress-line.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *