Plānotie pasākumi nelegālās koksnes tirdzniecības apkarošanai Krievijā

Lai samazinātu nelegālās mežizstrādes apjomus un nelegāli iegūto apaļkoku eksportu uz Ķīnu, tādējādi palielinot pieejamo koksnes resursu apjomu vietējiem kokapstrādes uzņēmumiem, Krasnojarskas reģionā tiks izveidoti speciāli koksnes pieņemšanas punkti, kuros tiks pieņemti tikai likumīgi izstrādāti apaļkoki.

Visi šobrīd reģionā esošie dzelzceļa kravu iekraušanas punkti (vairāk kā 100) tiks iekļauti vienotā uzskatē, izveidojot pārskatāmu informācijas sistēmu par visu koksnes iekraušanas punktu atrašanās vietu, to īpašniekiem un pārkrautajiem koksnes apjomiem, tādējādi liedzot nelegālās koksnes pārpircējiem piekļuvi tirgum.

Likums par darbības organizāciju koksnes pieņemšanas un transportēšanas punktos Krasnojarskas reģionā tika apstiprināts šā gada jūlijā. Šāda likuma izstrādes nepieciešamība apstiprinājās, izvērtējot  meža nozares darbības rezultātus 2010.gadā, kas atklāj, ka no šī Krievijas reģiona ik gadu tiek eksportēts par aptuveni vienu miljonu kubikmetru vairāk apaļkoku nekā tiek oficiāli sagatavots.

Pieņemtais likums, kas stāsies spēkā šā gada 18.oktobrī, ir nopietns solis cīņā ar nelegāli iegūtas koksnes tirdzniecību, skaidrojusi Krasnojarskas reģiona dabas resursu un mežsaimniecības ministre Jeļena Vavilova. Pēc jaunās shēmas koksnes pieņemšana un transportēšana tiks uzsākta šā gada 18.novembrī.

 

Avots:http://www.dela.ru/lenta/45589/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *