Latvijas mēbeļu ražotāji aicināti piedalīties vadošajā mēbeļu izstādē Skandināvijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas mēbeļu ražotājus piedalīties vadošajā mēbeļu izstādē “Stockholm Furniture Fair 2012”, kas norisināsies Stokholmā, Zviedrijā, 2012.gada 7. – 11.februārī.

Šī izstāde uzskatāma par lielāko mēbeļu izstādi Skandināvijā un tā tiek organizēta jau kopš 1951.gada, kas nozīmē, ka mēbeļu industrijas pārstāvjiem tā ir labi pazīstama un iecienīta. Svarīgi, ka šī izstāde paredzēta tikai nozares profesionāliem apmeklētājiem.

Statistika šobrīd liecina, ka Zviedrijas mazumtirdzniecības rādītāji tādām nozarēm kā apģērbs un apavi, mēbeles un celtniecības materiāli uzrāda augošu līkni. Augšupeja daļēji tiek skaidrota ar cenu līmeņa pazemināšanos, piemēram, mēbeļu cenas pēdējā gada laikā kritušās par 4,7%. Arī Zviedrijas mēbeļu ražotāji kāpina eksporta apjomus – šā gada pirmajos trijos mēnešos nozares eksports audzis par 3%, salīdzinājumā ar tādu pat laika posmu iepriekšējā gadā, savukārt imports pieaudzis par 8%. Pēdējā laikā novērota interesanta tendence, ka arī mēbeles arvien biežāk tiek pirktas izmantojot interneta veikalus. Pārdošanas apjomi pagaidām nav ievērojami lieli, taču attīstības virziens ir nepārprotami augšupejošs.

Izstādē „Stockholm Furniture Fair” 2011.gadā piedalījās 750 dalībnieki. Kopumā izstādi apmeklēja apmēram 40 000 apmeklētāju no 50 dažādām valstīm. Mēbeļu ražošanas uzņēmumi no Latvijas jau vairākas reizes ir piedalījušies šajā izstādē gan kopstendos, gan atsevišķos stendos ar ļoti labiem rezultātiem.

 

Lasīt vairāk:www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *