2.ceturksnī “Sonae Industria” turpinājusi kāpināt tirdzniecības apjomus Rietumeiropā

Viena no lielākajām koksnes plātņu ražošanas kompānijām pasaules tirgū “Sonae Industria” šā gada otro ceturksni noslēdza ar labākajiem rezultātiem pēdējo trīs gadu laikā. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni kompānijas EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas divkāršojās, sastādot 34 miljonus eiro, bet salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, EBITDA rādītājs šogad uzlabojies par 40%. Pārdotās produkcijas apjomi palielinājās par 2% un apgrozījums sasniedza 356 miljonus eiro, kas ir par 1% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par 5% jeb 17 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš.

Finanšu rādītāju uzlabošanos veicinājusi vairāku faktoru mijiedarbība, tai skaitā labāka tirgus situācija atsevišķos pamattirgos, iepriekšējos gados īstenotie restrukturizācijas pasākumi un pērn ieviestās ražošanas efektivitātes paaugstināšanas programmas. Svarīgs faktors šai laika periodā bija arī samazinātās enerģijas izmaksas.

Kompānijas konsolidētais apgrozījums 2011.gada pirmajā pusgadā sasniedza 708 miljonus eiro – par 7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas gūta 51 miljona eiro apmērā, kas ir gandrīz trīskārt vairāk nekā 2010.gada pirmajā pusē.

Spānijā un Portugālē šā gada pirmajā pusē sarežģīto makroekonomisko apstākļu dēļ pieprasījums bija ļoti zems. Jaunu māju būvniecībai izsniegto būvatļauju skaits abās valstīs šogad joprojām bija par 12% un 18% mazāks nekā gadu iepriekš. Tomēr neskatoties uz to, Pireneju pussalā esošajām plātņu rūpnīcām otrajā ceturksnī izdevās palielināt pārdošanas apjomus par 6% un kāpināt apgrozījumu par 7% līdz 105 miljoniem eiro. Centrāleiropā apgrozījums palielinājies galvenokārt pateicoties aktīvākai tirdzniecībai Vācijā, kur izsniegto būvatļauju skaits pirmajos piecos mēnešos pieauga par 33%. Arī Francijā šogad izsniegts par 13% vairāk būvatļauju māju celtniecībai. Mēbeļu ražošanas segmentā pieprasījums gan joprojām saglabājās zems. Lielbritānijā esošā uzņēmuma „Sonae UK Ltd.” finanšu rezultātus otrajā ceturksnī pasliktināja “Knowsley” rūpnīcā jūnija sākumā notikušais ugunsgrēks. Savukārt ASV un Kanādā pārdošanas apjomi samazinājušies zemās aktivitātes dēļ dzīvojamo māju būvniecības sektorā.

2010.gadā “Sonae Industria” konsolidētais apgrozījums bija 1,29 miljardi eiro. Nodarbināto skaits 27 kompānijai piederošajās rūpnīcās 8 pasaules valstīs uz 2010.gada 31.decembri bija aptuveni 4 800.

 

Lasīt vairāk: www.sonae-industria-tafisa.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *