Zviedrijas kompānija “SCA Timber” plāno palielināt zāģmateriālu ražošanas apjomus

Viens no vadošajiem koksnes produktu ražotājiem Eiropā “SCA Timber” vienā no savām astoņām zāģmateriālu ražotnēm  aizvadītajā gadā veica apjomīgas investīcijas, jaunu iekārtu iegādei atvēlot 250 miljonus kronu jeb aptuveni 27,5 miljonus eiro.

Tunadalas kokzāģētavas modernizācija ļaus kāpināt ražošanas jaudu par 35% un 2012.gadā saražot jau aptuveni 470 000 kubikmetru egles zāģmateriālu, tādējādi tai kļūstot par lielāko zāģmateriālu ražotni Zviedrijā.

Pēdējo četru gadu laikā “SCA Timber” Tunadalas kokzāģētavā kopumā investējusi aptuveni 600 miljonus kronu (~65,9 miljonus eiro).

Tik nestabilas ekonomiskās situācijas apstākļos šādas investīcijas iespējams šķiet riskantas, taču kokzāģētavas vadītājs ir optimistiski noskaņots, jo ir izstrādāta noteikta darbības stratēģija, ir pasūtījumi, kā arī izveidoti kontakti ar jauniem sadarbības partneriem.

Lielākā daļa – 80% no Tunadalas kokzāģētavā saražotās produkcijas tiek pārdota ārpus Zviedrijas. Nozīmīgākie eksporta tirgi ir Francija, Japāna un Ēģipte.

 

Avots:www.st.nu

www.sca.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *