Meža augsnes gatavošanas frēžu ražotājs SIA “UOT” cer apgūt pasaules tirgus

Latvijas mežu apsaimniekotāji arvien vairāk novērtē ar meža frēzi sagatavotās augsnes priekšrocības, jo priežu un egļu sēklām uzartā augsnē ir vieglāk iesēties, pirmos gadus tie ir pasargāti no apkārtējo augu konkurences, un arī vēlāk šādi ierīkotu jaunaudžu kopšana ir vieglāka.

SIA “UOT” ražo četru veidu meža augsnes sagatavošanas frēzes un priekšējās uzkares sistēmu traktoriem, kas palīdz mežā tikt galā ar dažādiem šķēršļiem. “Tādu uzkari neviens nepiedāvā,” apgalvo uzņēmuma līdzīpašnieks Ernests Lībietis. Tāpēc Latvijas izgudrotāju izstādē Rīgas Tehniskajā universitātē viņu radītā meža frēze un priekšējā uzkares sistēma pērn ieguva trešo vietu kategorijā “Latvijas ekonomikai nozīmīgākais izgudrojums”.

Šobrīd vienā Vidzemes zemnieku saimniecībā strādā divas SIA “UOT” meža augsnes gatavošanas frēzes. “Latvijā kopumā piecu gadu laikā mēs varētu pārdot 15 frēzes, tas jau būtu ļoti daudz. Tas tāpēc, ka iekārta ir ļoti ražīga – vienā dienā ar mūsu lielāko frēzi var apstrādāt līdz desmit hektāriem zemes,” teic E.Lībietis. Pirmie eksemplāri strādās Latvijā, taču mērķis ir pārdot produkciju uz valstīm, kur ir daudz mežu – uz Skandināviju, Krieviju un Kanādu. Jauno uzņēmēju sapnis ir kļūt par Eiropas līderiem meža frēžu ražošanā un vienam no populārākajiem zīmoliem, jo meža frēžu ražotāju starpā lielas konkurences nav. Par vislabāko tiek uzskatīts zviedru uzņēmums “Bracke”, kam ir kvalitatīva, taču sarežģīta produkcija. Turklāt pašmāju ražotāja piedāvātās frēzes var uzlikt gan uz meža, gan lauksaimniecības tehnikas, kas ievērojami samazina mežsaimniekus izdevums.

SIA “UOT” ir viens no Valmieras biznesa un inovāciju inkubatora virtuālajiem uzņēmumiem. Tāpat uzņēmums plāno izmantot arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras piedāvātās ārējās tirdzniecības misijas, ar kuru palīdzību cerēts atrast dīlerus saražotās produkcijas tālākai tirdzniecībai.

 

Avots: laikraksts “Dienas bizness” (29.08.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *