Šogad Krievijas piešķirtais finansējums mežsaimniecības attīstībai – divreiz lielāks

Mežsaimniecības attīstībai atvēlētais finansējums Krievijā šogad varētu sasniegt gandrīz 40 miljardus rubļu jeb aptuveni 962 miljonu eiro, kas ir divreiz vairāk nekā 2010.gadā, liecina Krievijas Federālās Meža aģentūras provizoriskie dati. No 3 miljardiem rubļu 2010.gadā līdz 6,5 miljardiem rubļu jeb aptuveni 156 miljoniem eiro šogad, sagaidāms, būs palielinājies arī reģionālā līdzfinansējuma apjoms.

Pēc ekspertu teiktā, īpaši neapmierinošā stāvoklī mežrūpniecības uzņēmumos ir materiāli tehniskā bāze –  nolietoto meža mašīnu un iekārtu īpatsvars sasniedz vairāk nekā 80%.

Mežu atjaunošanai uguns nopostītajās mežaudzēs, ugunsdzēsības tehnikas iegādei un mežu ugunsapsardzības nodrošināšanai kopējais piešķirto subsīdiju apjoms šogad būs 18,8 miljardi rubļu (~452 milj. eiro); meža selekcijas un sēklkopības centru izbūvei – 6,8 miljardi rubļu (~163,5 milj. eiro).

Kopumā izveidojusies situācija tirgū, saistībā ar krīzes radītajām sekām un virkni citiem iemesliem, nav īpaši labvēlīga, tomēr, saskaņā ar izstrādāto meža nozares attīstības stratēģiju laika periodam līdz 2020.gadam, Krievijas Federācija plāno aktīvi turpināt atbalstīt un reformēt meža nozari, kas ļauj izdarīt optimistiskus secinājumus attiecībā uz tirgus dinamiku ilgtermiņa perspektīvā.

 

Lasīt vairāk: www.woodbusiness.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *