Aprit 40 gadi, kopš Jelgavas pils parkā LLU 1.kursa studenti stāda piemiņas kokus

Īsi pēc tam, kad 29.augusta rītā pirmā kursa studenti Jelgavas pils parkā bija iestādījuši Zviedrijas pīlādzi, tika nosvinēti grāmatas “LLU draudzības kokiem – 40”, kas izdota par godu šīs tradīcijas jubilejai, atvēršanas svētki.

“Jau 40 gadus es dodos cauri parkam pa taciņu uz pili un ikreiz, ejot garām 1971.gadā stādītajam ozolam, uz to paskatos. Man ir sajūta, ka tas ir arī mans koks,” atklāj pirmā studentu draudzības koka stādīšanas lieciniece Sociālo zinātņu fakultātes docente Maiga Krūzmētra. “Nav svarīgi kā stādījumus sauc – par draudzības vai piemiņas kokiem, galvenais, ka šī tradīcija ir turpinājusies.”

Grāmatas sastādītājs Juris Liepa stāsta, ka pie skaistās tradīcijas šūpuļa stāvējis toreizējais universitātes rektors Oļģerts Ozols, Mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātes dekāns Alfrēds Grīnfelds, M. Krūzmētra un daudzi citi, taču ideju par grāmatas izdošanu iecerējis pašreizējais Meža fakultātes (MF) dekāns Dagnis Dubrovskis.

Par godu tradīcijas jubilejai, atsevišķi izdota karte ar pils parkā stādītajiem draudzības kokiem, tostarp tajā atrodamajiem gan valsts, gan vietējās nozīmes dižkokiem.

 

Avots:http://www.llu.lv/?mi=304&op=raksts&id=6354

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *