“Discovery Research Group” pētījums par lielformāta saplākšņa tirgu Krievijā

Lielformāta saplākšņa patēriņš aizvadītajā gadā Krievijā bija 0,42 miljoni kubikmetru – par 13% vairāk nekā 2009.gadā, liecina tirgus izpētes un konsultāciju firmas „DISCOVERY Research Group” veiktie aprēķini. Aptuveni trešdaļu no saražotā apjoma Krievijas tirgū nodrošina piecu uzņēmumu grupa „Sveza”. Tāpat nozīmīgs spēlētājs lielformāta saplākšņa tirgū ir OOO „Syktyvkar Plywood Mill” ar 15% un OOO „Ilim Bratsk DOK” ar 13% no kopējā saražotā apjoma.

Statistikas dati liecina, ka 2009.gadā Krievijā no ārvalstīm ievesti 39,76 tūkstoši kubikmetru lielformāta saplākšņa 2,71 miljona ASV dolāru (~1,90 miljonu eiro) vērtībā. Savukārt 2010.gadā – 32,58 tūkstošus kubikmetru 6,17 miljonu dolāru (~4,33 miljonu eiro) vērtībā, kas liecina, ka importētā produkcija gada laikā sadārdzinājusies gandrīz trīskārt. Vadošie lielformāta saplākšņa piegādātāji Krievijas tirgum 2010.gadā bija tādi Ķīnas uzņēmumi kā „Jiangsu Sainty Bancom Pro -Trading Co.”, „Shouguang Good-Time Industry And Trading Co.”, „Suqian Fenglin Plywood Co”, „Shandong Zhongyi Wood Со”, „China Ningbo Cixi Import And Export Corporation” un „Linyi Hongfu Timber Co”, kuru tirgus daļa sastādīja gandrīz 48% no kopējās lielformāta saplākšņa importa vērtības.

2010.gadā no Krievijas eksportēti aptuveni 67% no visa saražotā lielformāta saplākšņa apjoma – 0,8 miljoni kubikmetru 0,37 miljardu ASV dolāru (~259,6 miljonu eiro) vērtībā, kas salīdzinājumā ar 2009.gadu ir pieaugums par 23% apjoma izteiksmē un par 42% – vērtības izteiksmē.

Pēc ekspertu vērtējuma saplākšņa rūpniecība Krievijā ir perspektīva joma gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Tā kā liels pieprasījums pēc saplākšņa produktiem prognozēts arī turpmāk, galvenā Krievijas ražotāju priekšrocība nākotnē būs pietiekamā izejvielu  bāze, kas ļaus kāpināt gan ražošanas apjomus, gan eksportu.

 

Avots:http://all-plywood.ru/showNews92.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *