Aizdevumiem mikrouzņēmumiem būs pieejami gandrīz 5 miljoni latu

Valdība apstiprinājusi vēl vienu atbalsta programmu, kas ļaus mikrouzņēmumiem saņemt mikro aizdevumus saimnieciskās darbības uzsākšanai un attīstībai, informē Ekonomikas ministrija. Atbalsta programmas kopējā summa ir gandrīz pieci miljoni latu.

Valdība otrdien apstiprināja noteikumus par mikro aizdevumiem un grantiem Latvijas un Šveices sadarbības programmas projektā “Mikrokreditēšanas programma”, kas sekmēs tieši mikrouzņēmumu un pašnodarbinātu personu pieeju finansējumam mikro aizdevumu un grantu veidā, lai nodrošinātu sava biznesa uzsākšanu un attīstību.

Programmā būs pieejami aizdevumi līdz 10 000 latu investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem. Uzņēmumiem, kuri izpildījuši visus mikroaizdevuma līguma nosacījumus, būs pieejams grants jeb neatmaksājams finansējums aizdevuma dzēšanai (līdz 50% no investīcijām piešķirtās mikroaizdevuma summas). Ja biznesa projekta kopējā summa nepārsniegs 5000 latu, aizdevumu piešķirs līdz 100% no projekta summas. Savukārt, ja projekta kopējā summa būs lielāka par 5000 latu, aizdevums tiks piešķirts 90% apmērā no projekta summas.

Granta summa būs 50% no investīcijām piešķirtās mikroaizdevuma summas, bet ne vairāk kā 500 latu, ja projekts tiek īstenots Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī vai Rīgas pilsētai pieguļošajās pašvaldībās un ne vairāk kā 750 latu, ja biznesa projekts tiek īstenots pārējā Latvijas teritorijā.

 

Lasīt vairāk:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *