Oktobra sākumā Latvijā notiks tradicionālās Eiropas Putnu vērošanas dienas

Oktobra pirmajā nedēļas nogalē Eiropā notiek starptautiskās Putnu vērošanas dienas EuroBirdwatch 2011. Latvijā 1. un 2.oktobrī Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde dabas draugiem piedāvā vairāk kā 15 pasākumus.

„Eiropā populārā putnu vērošanas kustība pēdējos gados kļūst arvien spēcīgāka arī mūsu valstī. Putnu vērošana sniedz iespēju gan doties laukā atpūsties un atjaunot spēkus, gan bagātināt savas zināšanas par vienu no Latvijas lielākajām vērtībām – krāšņo un daudzveidīgo dabu,” stāsta Eiropas Putnu vērošanas dienu koordinators Jānis Ķuze.

Šobrīd mūsu valstī reģistrētas 347 putnu sugas, un katru gadu, pieaugot aktīvo putnu vērotāju skaitam un to zināšanu līmenim, Latvijā novēroto putnu sugu saraksts top garāks. Šogad mūsu valstī pirmo reizi pamanīta dienvidniece Daurijas bezdelīga.

Eiropas Putnu vērošanas dienu laikā ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja tuvāk iepazīties ar putnu vērošanas norisi, piedaloties kādā no bezmaksas pasākumiem. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās tos vadīs ornitologi un pieredzējuši putnu vērotāji. Putnu vērošanas pasākumu saraksts nākamnedēļ, 15. septembrī tiks publicēts Latvijas Ornitoloģijas biedrības interneta vietnē www.lob.lv un Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē www.daba.gov.lv

„Aicinām izmantot šo iespēju un oktobra pirmajās dienās doties iepazīt Latvijas putnu faunu kopā ar pieredzējušiem dabas vērotājiem,” norāda Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus. „Esam priecīgi, ka jau trešo gadu Eiropas Putnu vērošanas dienu pasākumu rīkošanai mūsu valstī atbalstu sniedz CEMEX, kā arī par ilggadīgo sadarbību ar valsts īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un Dabas aizsardzības pārvaldi.”

Pērn EuroBirdwatch 2010 ietvaros Latvijā 17 putnu vērošanas pasākumos piedalījās ap 450 dabas draugu un tika saņemti ziņojumi par novērotiem 76 118 putniem no 150 sugām. Savukārt Eiropas mērogā 1065 putniem veltītos pasākumos piedalījās ap 58 000 dalībnieku no 34 Eiropas valstīm, kā arī tika saskaitīti 2 731 155 putni un trīs visbiežāk novērotās putnu sugas bija mājas strazds, meža pīle un laucis.

 

Avots:http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/891/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *