Skujkoku zāģbaļķu cenu pazemināšanās Zviedrijā turpinājās arī otrajā ceturksnī

2011.gada otrajā ceturksnī egles zāģbaļķu cena pie meža ceļa Zviedrijā bija vidēji 542 kronas jeb aptuveni 60 LVL/m3, liecina Zviedrijas Nacionālās mežu pārvaldes (Skogsstyrelsen) informācija. Tas ir par 5% mazāk nekā pirmajā ceturksnī. Tāpat pazeminājusies arī priedes zāģbaļķu vidējā cena – līdz 531 kronai jeb aptuveni 59 LVL/m3 (-3%).

Neskatoties uz  zāģbaļķu cenu kritumu, kas Zviedrijā vērojams jau kopš šā gada sākuma, tās joprojām ir salīdzinoši augstas – piemēram, egles zāģbaļķu vidējā cena šogad ir par 8% augstāka nekā 2010.gada otrajā ceturksnī, bet priedes zāģbaļķu cena – par 6% augstāka nekā pērn.

Pretēja tendence vērojama papīrmalkas segmentā – nemainīgi lielo izlaides apjomu dēļ celulozes rūpniecībā, papīrmalkas cenas otrajā ceturksnī turpināja paaugstināties. Skujkoku papīrmalkas piegādes cenas salīdzinājumā ar šā gada pirmo ceturksni paaugstinājušās par 2% (egles papīrmalkas cenai sasniedzot 345 kronas jeb 38 LVL/m3 un priedes – 337 kronas jeb 37 LVL/m3), savukārt bērza papīrmalkas cena paaugstinājusies par 1% (līdz 334 kronām jeb 37 LVL/m3). Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu papīrmalka Zviedrijā sadārdzinājusies par 9 – 13%.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (07.09.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *