Kas paveikts Latvijas Mednieku savienības 100 pastāvēšanas dienās?

Latvijas Mednieku savienībai ir desmit reģionālās nodaļas, kas ir atbildīgas par jaunu biedru uzņemšanu. Pēdējā laikā nodaļās iesūtīti ap četrdesmit jaunu iesniegumu, atbildot  uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem, atklāj Latvijas Mednieku savienības (LMS) Nacionālās padomes priekšsēdētājs Vilnis Jaunzems.

Visa informācija tiks apkopota. Tuvākajās dienās sāks darboties biedrības mājas lapa www.lms.org.lv, kur tiks publicēts visu biedru saraksts pa reģioniem.

Pašlaik svarīgākais ir jautājums par medību iecirkņu ārējām robežām. Mednieki baidās par nākotni. Joprojām vietām esošo iecirkņu platībās ar viltu vai ar naudu tiek pārslēgti līgumi un veidoti jauni iecirkņi. Tāpēc LMS aicina mednieku kolektīvus jau tagad slēgt savstarpējos līgumus par medību iecirkņu robežu ievērošanu. Nākotnē līdz ar to varētu atteikties no nepieciešamības slēgt medību tiesību nomas līgumus ar katru zemes īpašnieku, kura platības atrodas medību iecirkņa teritorijā. Saldus pusē jau darbojas savstarpējais līgums starp 15 mednieku klubiem, citviet aicinām slēgt divpusējus līgumus.

Vēl ir parādījusies iniciatīva par aļņu un staltbriežu selektīvajām medībām. To atbalstījuši Jaunjelgavas apkaimes mednieki, oktobrī par to lems Aizputē.

 

Lasīt vairāk:“Latvijas Avīze” (15.09.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *