Jūlijā Latvijas koka mēbeļu eksporta vērtība pieaugusi par gandrīz 17%

Kopš aprīļa sākuma mēbeļu eksports no Latvijas nepārtraukti samazinājies. Kā liecina ZM Meža resursu departamenta apkopotie CSP dati, jūlijā tirdzniecība uzlabojusies un koka mēbeļu eksporta vērtība salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 708 tūkstošiem latu jeb 16,9% un sasniedza 4,9 miljonus latu. Tāpat par 32,1% jūlijā pieaudzis mēbeļu imports – līdz 1,74 miljoniem latu.

Pavisam šā gada pirmajos septiņos mēnešos, veidojot 4,8% no kopējā meža nozares produkcijas eksporta, koka mēbeles no Latvijas izvestas 32,617 miljonu latu vērtībā, kas ir tikai nedaudz (par 0,2%) mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Lielāks kritums vērojams mēbeļu importā, kas šogad samazinājies par gandrīz 4 miljoniem latu jeb 24,2% veidojot 12,49 miljonus latu.

Visvairāk koka mēbeles no Latvijas eksportētas uz Vāciju, Lielbritāniju, Dāniju, Franciju un Zviedriju, bet importētas – no Itālijas, Polijas un Ķīnas. Jāatzīmē, ka uz Vāciju un Franciju šogad mēbeļu eksports palielinājies par 2,1% un 12,9%, savukārt uz Lielbritāniju un Dāniju – samazinājies par attiecīgi 15,7% un 10,7%.

 

Avots:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *