Spānijas tirgū joprojām vērojams zems pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem

Spānijas skujkoku zāģmateriālu tirgū vājš pieprasījums vērojams arī pēc vasaras atvaļinājumu sezonas. Galvenais minētais iemesls šādai tendencei ir zemā aktivitāte būvniecības sektorā, kādēļ samazinās gan konstrukciju zāģmateriālu, gan iekšējās apdares materiālu pārdošanas apjomi. Tāpat arvien mazāks pieprasījums pēc izejmateriāliem ir no mēbeļu un koka taras ražotājiem.

Kokmateriālu importētāji un tirgotāji šobrīd pamatā veic iepirkumus atbilstoši pieprasījumam – nelielos apjomos ar tūlītēju piegādi, tāpēc lieli zāģmateriālu uzkrājumi noliktavās neveidojas.

Prognozēts, ka oktobrī pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem Spānijas tirgū saglabāsies zems, savukārt novembrī sezonālā faktora ietekmē pieprasījums samazināsies. Neskatoties uz zemo pieprasījumu, piedāvājums šobrīd šai valstī ir salīdzinoši liels, kas turpmāko dažu nedēļu laikā, sagaidāms, palielināsies vēl vairāk, attiecīgi saasinot arī cenu konkurenci. Taču to noteiks pieprasījuma tendences Ziemeļāfrikā un Arābu valstīs.

Vairāki lielie zāģmateriālu ražotāji jau ziņojuši, ka pārdošanas apstākļiem tuvāko dažu mēnešu laikā neuzlabojoties un cenu konkurencei palielinoties, tiks samazināti ražošanas apjomi. Turpretī mazākās kokzāģētavas pagaidām neplāno samazināt izlaides apjomus.

Līdz septembra sākumam Skandināvijas skujkoku zāģmateriālu cenas Vidusjūras ostās bija svārstīgas. Šobrīd egles zāģmateriālu cenas pazeminājušās līdz aptuveni 230 – 235 EUR/m3 (CIF); zemākas kvalitātes produktu cenas – līdz vidēji 205 – 201 EUR/m3. Augstākas šķiras priedes zāģmateriāli maksā vidēji 275 EUR/m3, bet zemākās šķiras – 210 EUR/m3.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (14.09.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *