Logu un durvju ražotājs “Inwido” gatavojas slēgt vienu no savām rūpnīcām Zviedrijā

Zviedrijas kompānija “Inwido AB” pieņēmusi lēmumu slēgt vienu no savām deviņām logu ražošanas rūpnīcām Zviedrijā. Pārrunas ar nodarbinātajiem uzsāktas jau pirmajā septembra nedēļā. Rūpnīcas slēgšana skars 73 nodarbinātos. Plānots, ka ražošanas iekārtas tiks pārvietotas uz citām uzņēmuma rūpnīcām un netiks pārdotas, un produkcija, kas tika ražota Överum rūpnīcā valsts dienvidos, turpmāk tiks ražota citās „Inwido AB” piederošajās Zviedrijas rūpnīcās.

Kā skaidrojis kompānijas pārstāvis Jonass Netterstroms (Jonas Netterström), šāds lēmums pieņemts saistībā ar konkrētajā rūpnīcā ražotās produkcijas pieprasījuma kritumu Zviedrijas tirgū, kādēļ rūpnīca jau labu laiku strādājusi ar nepilnīgi noslogotām jaudām. Turklāt nākamgad, saskaņā ar kompānijas prognozēm, pārdošanas situācija šai Zviedrijas tirgus sektorā, sagaidāms, kļūs vēl saspringtāka.

Otro ceturksni “Inwido AB” noslēdza ar 1,35 miljardiem Zviedrijas kronu (~104 milj. latu) lielu apgrozījumu, kas ir par 2% mazāk nekā gadu iepriekš, un 151 miljoniem kronu (~12 milj. latu) lielu operacionālo peļņu (EBITA) – par 8% mazāk nekā 2010.gada otrajā ceturksnī. Pateicoties lielākai aktivitātei māju būvniecības sektorā, Zviedrijā kompānija otrajā ceturksnī palielinājusi apgrozījumu līdz 616 miljoniem kronu (+6%) un operacionālā peļņa gūta 120 miljonu kronu apmērā (+3%). Savukārt citās Skandināvijas valstīs (Dānijā, Somijā un Norvēģijā) kopējais apgrozījums samazinājies par 8,6% līdz 586 miljoniem kronu; operacionālā peļņa ceturksnī samazinājusies par 36%, sastādot vien 47 miljonus kronu.

Kopējais “Inwido” apgrozījums 2011.gada pirmajā pusgadā samazinājās līdz 2,35 miljardiem Zviedrijas kronu (2010.g. I pusg.: 2,48 mljrd.), bet EBITA rādītājs – no 435 miljoniem līdz 194 miljoniem kronu.

“Inwido” ir vadošais koka logu un durvju ražotājs Ziemeļeiropā. Visās kompānijai piederošajās rūpnīcās Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Norvēģijā, Polijā, Krievijā, Lielbritānijā un Īrijā kopumā nodarbināti ap 3 800 cilvēku. 2010.gadā “Inwido” pārdošanas apjomi sasniedza 5,1 miljardus kronu.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (14.09.2011)

www.inwido.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *