Zemās māju būvniecības aktivitātes dēļ “Boise Cascade” zaudējumi turpina pieaugt

Turpinoties vājam pieprasījumam savrupmāju būvniecības sektorā un pazeminoties kokmateriālu cenām, ASV kokmateriālu ražotāja un vairumtirgotāja “Boise Cascade” tīrie zaudējumi otrajā ceturksnī, pretēji pērn gūtajai peļņai 4,3 miljonu dolāru apmērā, šogad sasniedza 9,9 miljonus dolāru. Savukārt apgrozījums  samazinājās par 9,5% līdz 589,4 miljoniem dolāru. Pazeminoties saplākšņa un dēļu cenām, kā arī konstrukciju  kokmateriālu (EWP) pārdošanas apjomiem, koksnes produktu ražošanas darbības virzienā uzņēmuma tīrie zaudējumi otrajā ceturksnī sasniedza 27 miljonus dolāru.

Kopumā pirmā pusgada laikā “Boise Cascade” apgrozījums šogad samazinājies par 5,3% līdz 1,064 miljardiem ASV dolāru. Savukārt tīrie zaudējumi pārsniedza 20 miljonus dolāru. Gadu iepriekš uzņēmums pirmo pusgadu noslēdza ar 20 miljonu dolāru lielu peļņu.

Jaunu māju būvniecības apjomi šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar analogo laika periodu 2010.gadā, ASV samazinājās par aptuveni 4%. Tai skaitā vienģimeņu māju būvniecības sektorā, kas ir galvenais „Boise Cascade” saražotās produkcijas noieta tirgus, būvapjomi samazinājās par 13% (pirmā pusgada laikā – par 17%).

“Boise Cascade” ir privātuzņēmums Aidaho štatā, kas savas darbības laikā kļuvis par vadošo būvmateriālu vairumtirgotāju ASV un vienu no lielākajiem konstrukciju  kokmateriālu un saplākšņa materiālu ražotājiem Ziemeļamerikā.

 

Avots: http://www.bc.com/index.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *