AS “Liepājas papīrs” meitasuzņēmumam izdevies izcils starts Baltkrievijā

Lai gan “Liepājas papīra” meitasuzņēmums  “NTS Poligrafija” nostrādājis tikai trīs mēnešus, tā ražošanas jaudas jau augušas par 20%, bet peļņa ir aptuveni 10% no ražošanas apgrozījuma. Tas pārspēj prognozes, jo sākotnēji bija plānots, ka uzņēmums ar peļņu varētu strādāt tikai pēc gada, laikrakstam „Dienas bizness” atzina uzņēmuma finanšu direktors Normunds Jansons. Tāpēc akciju sabiedrība plāno vēl daļu ražošanas pārcelt uz Gomeļu, kā arī paaugstināt baltkrievu uzņēmuma darbinieku kvalifikāciju.

Baltkrievijā ražošanas apjoms jūlijā bija 196 miljoni rubļu (ap 18,6 tūkstoši latu), ražošanas peļņa – 30 miljoni rubļu (2 847 tūkstoši latu). Augustā ražošanas apjoms pieauga līdz 487 miljoniem rubļu (42,2 tūkstošiem latu) un peļņa – līdz 41 miljonam rubļu (3 890 tūkstošiem latu).

Galvenais iemesls tik labiem rezultātiem ir zemās ražošanas izmaksas. Tā kā produkcijas noiets ir austrumu virziens, tad arī loģistikas izmaksas ir zemākas, nekā eksportējot no Liepājas. Pašlaik „NTS Poligrafija” saražoto produkciju 100% realizē Baltkrievijā, taču perspektīvā plānots sākt eksportu uz Krieviju un Kazahstānu.

Uz Baltkrieviju tika pārcelta tā ražošanas daļa, kas Latvijā jau aptuveni piecus gadus strādāja ar zaudējumiem. Patlaban Baltkrievijas ražotnē tiek izgatavotas standarta uzlīmes, bet jau drīzumā no Liepājas plānots nogādāt tehnoloģijas augstākas kvalitātes produkcijas ražošanai.

AS “Liepājas papīrs” apgrozījums 2011.gada pirmajā pusgadā – 2,2 miljoni latu; tīrā peļņa – 150 tūkstoši latu. 2010.gadā uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 3,9 miljoni latu un peļņa – 22 tūkstoši latu.

 

Avots:”Dienas bizness” (26.09.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *